Znana pisarka nazwała Majdanów "szatniarzem i sprzątaczką". Odpowiedź Rozenek jeszcze mocniejsza. Wszystko przez jedno zdjęcie

Anna Respondek 25.09.2017
Manuela Gretkowska i Małgorzata Rozenek
Fotografia: EAST NEWS

Czy to dopiero początek medialnej awantury? 

Manuela Gretkowska to znana polska pisarka, która na swoim koncie ma wiele literackich nagród, a jej twórczość wychwalał nawet Czesław Miłosz. Jej prozatorskim debiutem była książka po tytułem "My zdies' emigrany", która zapewniła jej sławę wśród pisarzy młodego pokolenia tworzących po 89' roku. 

Najwyraźniej pisarka postanowiła ostatnio podzielić się z fanami swoimi przemyśleniami na temat polskiego show-biznesu, ponieważ w długim wpisie na Facebooku, w bardzo ostrych słowach, oceniła sesję zdjęciową Małgorzaty Rozenek i Radosława Majdana dla "Vivy". Na samym początku swojego wywodu pisarka nazywa Majdanów szatniarzem i sprzątaczką. Potem jest jeszcze ostrzej i dosadniej. 

Majdanowie pewnie są sympatyczni i storturowani tym celebryckim cyrkiem. Zaharowanych, jak moich sąsiadów wyjeżdżających co rano do korporacji, nie stać już na ironię. Radek wyznał, że zdjęcia są takie, ponieważ dla Małgosi wszystko musi być idealnie. I jest. Tak idealnie wyobrażamy sobie przepych: disnejowski od.eb połączony z wygraną w Toto Lotka. Styl arabskiego szejka plus mafijne bogactwo wyściełają sny biedaków - pisze.

Na wpis nie omieszkała odpowiedzieć Małgorzata Rozenek, która z oburzeniem stwierdziła, że "taka pogarda dla ludzi, jest zawsze oznaką pogardy dla samej siebie". Jak prezenterka przyznaje, nie ma zamiaru odnosić się do pogardliwej krytyki wymierzonej przeciwko niej i jej mężowi, chce natomiast napisać parę słów na temat podejścia pisarki do innych ludzi. 

To, co skłania do głębszej refleksji, to pogarda, z jaką Gretkowska wypowiedziała się o innych ludziach. Kiedy jesteśmy krytykowani, nie robi to na nas większego wrażenia, bo jest to zaledwie promil wśród serdeczności, z jaką spotykamy się na co dzień, ale kiedy upokarza się innych, przy okazji wypowiedzi na nasz temat, po prostu musimy zareagować - wyjaśniła. 

Rozenek wyraża zaniepokojenie tym, z jakimi kobieta w przyszłości będą musieli mierzyć się jej synowie, jeśli Gretkowska, która nazywa się feministką i twierdzi, że wartości kościoła są jej bliskie, w tak łatwy sposób poniża innych, wyśmiewając ich pragnienia. 

Martwi mnie też, na jaka kobietę wyrośnie córka pani Gretkowskiej, słysząc zapewne codziennie krzywdzące, wulgarne i niesprawiedliwe oceny innych ludzi w domu. Martwi mnie to, bo to z takimi kobietami będą mieli kontakt moi synowie, którzy od małego uczeni są, że należy z takim samym szacunkiem traktować pana ochroniarza otwierającego szlaban, jak i prezesa stacji - zastanawia się. 

W kolejnym wpisie zamieszczonym na Instagramie celebrytka zarzuca pisarce zajmowanie się błahymi sprawami "pięknej sesji", zamiast tym, co tak naprawdę istotne. 

Nie wszystko złoto co się świeci, a nie każda siwizna jest oznaką mądrości. Taka pogarda dla ludzi zawsze jest oznaką pogardy dla samej siebie, a może tylko to pozostało już pani Gretkowskiej? Przeraża mnie też to, z jaką łatwością przychodzi jej poniżanie ludzi - kończy swój wpis. 

Tak ostro dawno nie było. Co o tym sądzicie? 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów