Znana fotograf walczy z Instagramem o zdjęcie przedstawiające jej 6-letnią córeczkę

Martyna Kraus 12.08.2016
Zdjęcie córki zablokował Instagram
Fotografia: www.instagram.com/cassblackbird

Zrobiła to, co każdy współczesny rodzic. A mimo wszystko akurat jej zdjęcie zostało uznane za niestosowne. 

Cass Bird jest profesjonalnym fotografem, który ma na koncie wiele sesji dla prestiżowych magazynów. Jest też matką i jak każdy współczesny rodzic, fotografuje swoje dzieci i publikuje ich zdjęcia w mediach społecznościowych.

Jednak jedno ze zdjęć, które niedawno opublikowała na Instagramie nie spodobało się obserwującym ją ludziom, a administratorzy serwisu postanowili na ich prośbę je skasować. Fotografia przedstawia jej 6-letnią córkę, która pozuje przed lusterkiem w biustonoszu swojej mamy, który wypełniła jabłkami. Zdjęcie nie jest ani prześmiewcze, ani wulgarne, ani na pewno nie gorszące. Ale mimo wszystko zostało skasowane, ponieważ ma naruszać regulamin Instagrama. 

Do skutku

Cass Bird nie rozumie, dlaczego zdjęcie wywołało tyle negatywnych emocji. Po raz pierwszy wrzuciła je na swój profil 29 lipca 2016 roku. Po chwili zostało zgłoszone i usunięte. Zrobiła jeszcze dwa kolejne podejścia i za każdym razem ludzie reagowali negatywnie i Instagram szybko blokował fotografię. Kobieta nie otrzymała od administratorów serwisu żadnej wiadomości, która wyjaśniałby ich decyzję. Nie wie też, czy zdjęcie faktycznie narusza regulamin, ponieważ po tylu wtórnych publikacjach zdjęcia, jej konto mogło zostać całkowicie zablokowane. Jednak tak się nie stało. 

Po tym, jak w piątek wieczorem umieściłam zdjęcie na Instagramie i zostało ono zablokowane, postanowiłam dodać dwa kolorowe emotikony na klatce piersiowej mojej córki. Wydało mi się to nieodpowiednie, bo naklejki przyciągały uwagę w miejsce, które nie było przedmiotem zdjęcia. Jak dotąd fotografia nie została ani zablokowana, ani usunięta, ani zgłoszona – powiedziała zaskoczona fotograf w rozmowie z "Time".

Pojawia się i znika

Fotograf zastanawia się, czy gdyby na Instagramie umieściła zdjęcie swojego syna, którego klatka piersiowa wygląda w tym wieku dokładnie tak samo, jak córki, też musiałaby dodawać emotikony, żeby zdjęcie nie zostało zablokowane. O wyjaśnienie został poproszony rzecznik Instagrama, który wytłumaczył, że chodzi wyłącznie o kwestie bezpieczeństwa. Zdaniem serwisu zdjęcia nagich lub pół nagich dzieci nie powinny pojawiać się na Instagramie.  

Mimo wszystko, po skontaktowaniu się z przedstawicielem serwisu, zdjęcie w oryginalnej wersji, zostało przywrócone na profil Cass Bird. I teraz każdy może sam ocenić, czy zdjęcie rzeczywiście odbiega standardem od tych, które są publikowane na innych profilach na Instagramie.

Zablokowane zdjęcie dziewczynki na Instagramie
Fotografia: www.instagram.com/cassblackbird
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów