Znaleziono dziewczynkę, która żyła w lesie w stadzie małp. Nie potrafiła mówić ani chodzić

Redakcja 07.04.2017
Dziewczynka, która żyła w lesie
Fotografia: www.youtube.com

Nie ustalono jeszcze jak nazywa się dziecko ani kim są jego rodzice. 

Policja w Indiach stara się zidentyfikować dziewczynkę, która żyła w lesie pośród małp

Około 10-letnią dziewczynkę znaleźli w lesie drwale i od razu zawiadomili policję. Zanim jednak ci pojawili się na miejscu, drwale próbowali podejść do dziecka. Nie było to jednak takie proste, bo małpy, które ją otaczały, skutecznie ich odpędzały. Gdy na miejscu pojawili się funkcjonariusze, sytuacja jeszcze bardziej skomplikowała się. W chwili, gdy jeden z policjantów zaczął wołać dziewczynkę, małpy go zaatakowały. Udało mu się jednak ją złapać i odjechać radiowozem. 

Dziecko zostało zawiezione do miejscowego szpitala. Jak podaje Abcnews.go.com za agencją Associated Press, było nagie, wychudzone i nie potrafiło mówić. Lekarze zajęli się dziewczynką i dziś mogą mówić już o pierwszym sukcesie. Gdy trafiła do placówki nie potrafiła chodzić, a jedynie biegała na czworakach. Jedząc nie używała rąk, a raczej brała jedzenie ustami z podłogi. Dziś, choć nadal nie mówi, chodzi normalnie i je rękoma. 

Wciąż nie potrafi mówić, ale rozumie co się do niej mówi, a nawet uśmiecha się - powiedział doktor Singh, a jego wypowiedź przytacza Abcnews.go.com.

Zagraniczne media już ochrzciły dziewczynkę mianem Mowgli-girl. To oczywiście imię bohatera kultowego filmu "Księga dżungli", który żył w lesie i był wychowywany przez wilki. 

Policja stara się ustalić kim jest dziewczynka i od jak dawna przebywała w lesie. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów