Znalazła idealny sposób na wkurzanie mężczyzn. Internautki prezentują dowody. "To działa"

Emilia Klima 18.05.2017
Fotografia: East News

Amerykańska aktywistka zaangażowana w walkę o prawa kobiet stwierdziła, że najlepsza metoda na zdenerwowanie mężczyzny to... zgodzenie się z jego komplementem.

Feminista Jones to pracownica socjalna z Filadelfii. Jest też pisarką i aktywistką wykorzystującą media społecznościowe do dzielenia się swoimi obserwacjami i przemyśleniami związanymi z sytuacją kobiet w społeczeństwie.

Kilka dni temu furorę w sieci zrobił jej żartobliwy wpis na Twitterze, w którym stwierdziła, że najlepszy sposób na wkurzenie mężczyzny to zgodzenie się z miłą rzeczą, którą o nas powie. 

Z doświadczenia swojego i moich przyjaciółek wiem, że kiedy mężczyzna powie ci komplement, a ty się z tym zgodzisz, taka reakcja mu się nie spodoba. Wynika to chyba z tego, że wydaje mu się, że jego komplement to jakaś wiedza objawiona, której my nie jesteśmy świadome. W naszej kulturze przyjęło się, że komplementowanie siebie nawzajem nie jest dobrą praktyką, dlatego kobieta powinna przyjąć miłe słowa z wdzięcznością i skromnością.

oie_1813313w1ILnMnz

One to wiedzą

Feminsta poszła w swoich rozważaniach jeszcze dalej. Uznała, że złą reakcję jest też podziękowanie za komplement. No chyba, że podziękowaniu towarzyszą chichoty i rumieńce. W innym przypadku mężczyzna może się obrazić. Obserwacje dziewczyny wywołały żywą dyskusje w sieci. Internautki przyznały jej rację i zaczęły publikować swoje tragikomiczne przykłady takich sytuacji. Oto jedna z takich konwersacji:

Mężczyzna: Cześć, masz fajne ciało.

Kobieta: Co nie?

Mężczyzna: Nie wiedziałem, że o tym wiesz, przepraszam. 

Kobieta: Jak mogłabym nie wiedzieć? Patrzę na nie każdego dnia. 

Mężczyzna: Właściwie, to wcale nie masz takiego super ciała. Powinnaś częściej chodzić na siłownię. Chciałem po prostu jakoś zacząć rozmowę.

Inna internautka przypomniała sobie, gdy jako 12-latka usłyszała od kolegi ze szkoły, że jest bardzo mądra. Gdy przyznała mu rację, ten skrzywiony stwierdził, że jest arogancka i zbyt pewna siebie. Inne pokazywały screeny swoich rozmów z Tindera.

Mężczyzna: Uwielbiam twoje włosy.

Kobieta: Dzięki, ja też!

Mężczyzna: Woo, ostrożnie, nie sprawiaj, żeby zaczęły mi się podobać mniej.

Kobieta: Dlaczego to, że podobają mi się moje włosy, ma sprawić, że tobie przestaną się podobać? Oczywiście, że lubię swoje włosy, rosną na mojej głowie.

Znalazły się też nieliczne głosy stające w obronie mężczyzn. Feminista zgodziła się z tym, że nie każdy z nich zachowuje się w ten sposób, ale przykłady jej i innych kobiet świadczą o tym, że takie sytuacje mają miejsce i warto to uświadomić mężczyznom. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów