Co oznacza imię syna księżnej Meghan i księcia Harry'ego?

Paulina Ermel 09.05.2019
Księżna Meghan i książę Harry
Fotografia: Eastnews

Meghan i Harry nadali swojemu nowo narodzonemu synkowi oryginalne imiona - Archie Harrison. Jakie znaczenie się za nimi kryje? Zobaczcie!

6 maja nad ranem na świat przyszło pierwsze dziecko księżnej Meghan i księcia Harry'ego. Szczęśliwi rodzice dali sobie dwa dni na nacieszenie się pełną rodziną, zanim pokazali synka światu.

W środę 8 maja rodzice przedstawili malucha światu. Tego dnia też swojego prawnuka poznała królowa Elżbieta II. Zdjęcia z tego spotkania obiegły świat. Młodzi rodzice zdradzili też, jakie imiona nadali swojemu potomkowi. Myśleliście, że Archie Harrison to przypadkowy wybór? Nic z tego. Poznajcie znaczenia tych imion!

Znaczenie imienia syna księżnej Meghan i księcia Harry'ego

Syn Meghan i księcia Harry'ego nazywa się Archie Harrison Mountbatten-Windsor. Para książęca Sussex zaskoczyła swoich fanów takim wyborem. W końcu starsze rodzeństwo synka Harry'ego otrzymało tradycyjne brytyjskie imiona - George, Charlotte i Louis. Natomiast Archie kojarzy się ze zdrobnieniem i w dodatku z amerykańską tradycją.

Okazuje się jednak, że jest to imię o bardzo szlachetnym znaczeniu. Archie, który pochodzi od imienia Artur, to osoba odpowiedzialna, rozsądna i szalenie ambitna. Według "Wielkiej Księgi Imion" Archie jest dobry i szlachetny. W dodatku realizuje obrane wcześniej cele i dąży do sukcesu za wszelką cenę.

Bukmacherzy typowali, że Meghan i Harry mogą nazwać swoje dziecko Arthur. Zatem Archie, który jest jego zdrobnieniem, może być kompromisem między kulturą brytyjską a amerykańską.

Jak wam się podoba taki wybór?

Jeszcze niedawno Meghan i Harry brali ślub, który oglądały na całym świecie miliony! Pamiętacie jeszcze tę uroczystość? Przypominamy migawki z tego wydarzenia!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów