Zmiany w godzinach otwarcia sklepów dla seniorów. Nowe zasady już od 20 kwietnia!

Alicja Górka 20.04.2020
koronawirus zakupy
Fotografia: Shutterstock

Nowe rozporządzenie rządu może namieszać w dotychczasowym funkcjonowaniu sklepów. Sprawdźcie, jakie zmiany zostały wprowadzone.

W związku z pandemią koronawirusa w Polsce rząd wprowadził szereg obostrzeń mających na celu uchronić obywateli przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Pojawiły się ograniczenia dotyczące targowisk na wolnym powietrzu, a także zamknięto wielkopowierzchniowe sklepy budowlane.

Sklepy spożywcze, apteki oraz drogerie cały czas pozostają otwarte. W trosce o zdrowie osób starszych postanowiono, że w godzinach od 10 do 12 w punktach mogą przebywać tylko osoby po 65. roku życia. Czy to się zmieni od 20 kwietnia 2020 roku?

Godziny dla seniorów. Zmiany od 20 kwietnia

Wielu handlowców stwierdziło, że godziny zaproponowane przez rząd nie są zbyt wygodne i według nich powodują chaos. Wiceprezes Polskiej Izby Handlu wyznał, ze rządowe rozwiązanie jest mało praktyczne i stwarza konflikty wśród wielu klientów. Właściciele sklepów zaapelowali o to, aby pierwsze godziny otwarcia sklepu były tymi przeznaczonymi dla seniorów.

Rozwiązanie takie daje pełne bezpieczeństwo dla osób starszych, bez konieczności wypraszania pozostałych klientów przebywających w sklepie przed godziną 10.00, i nie dezorganizuje pracy sklepu – powiedziała tvn24bis.pl Renata Juszkiewicz, Prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.

Prezes sklepów Żabka również zajął podobne stanowisko.

Mogą powiedzieć tak: dla nas by było lepiej, gdyby godziny dla seniorów nie były między 10 a 12, a były dwiema pierwszymi godzinami funkcjonowania sklepu. Rząd wybrał dwie godziny między 10 – 12 to nie pozostaje nam nic innego oprócz dostosowania się, to nie jest czas na dyskusje. Wtedy na ulicach jest wiele osób młodych, które chcą wejść do sklepu. Z naszych obserwacji wynika, że osoby starsze wolą godziny poranne. Ale badań nie mamy - mówił Tomasz Suchański

Jeszcze nie ma oficjalnej informacji, czy zmiany zostaną wprowadzone przez rząd. Jednak od 20 kwietnia 2020 roku, godziny dla seniorów w lokalach usługowych będą obowiązywać jedynie od poniedziałku do piątku.

Wybierzecie się na zakupy?

Zobacz także: Powstaje aplikacja, która pozwoli sprawdzić, czy miałeś kontakt z koronawirusem! Pracują nad nią Google i Apple

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów