Poleca go Gwyneth Paltrow, stosuje księżna Kate. Popularny urodowy trend uśmiercił 55-latkę

Magdalena Barszczak 29.03.2018
Gwyneth Paltrow
Fotografia: Reporter

Zmarła, bo chciała uśmierzyć ból alternatywną terapią.

Alternatywna terapia przyczyniła się do śmierci 55-letniej Hiszpanki. Kobieta zmarła w wyniku wstrząsu anafilaktycznego po wypróbowaniu akupunktury jadem pszczelim. Metoda ta, polecana m.in. przez Gwyneth Paltrow, miała w naturalny sposób uśmierzać ból. 

Zobacz też: Jej związek z Bradem Pittem rozpadł się wiele lat temu. Gwyneth Paltrow ujawnia dlaczego. Zaskakujące wyznanie

Na czym polega "pszczela akupunktura"? Chodzi o nakłuwanie skóry pacjenta za pomocą żądeł żywych pszczół, które wpuszczają do organizmu jad. Z danych opublikowanych przez czasopismo Journal of Investigational Allergology and Clinical Immunology wynika, że do zastosowania takiej terapii 55-latkę skłoniły stres i napięcie mięśni.

Kuracja była przeprowadzana co miesiąc przez dwa lata. Hiszpanka dobrze na nią reagowała, ale podczas ostatniej sesji nagle zaczęła mieć problemy z oddychaniem i straciła przytomność. Natychmiast została przewieziona do szpitala, jednak lekarze nie zdołali jej uratować. Doszło do niewydolności wielonarządowej. To pierwszy przypadek śmierci spowodowany terapią jadem pszczelim u pacjenta, który wcześniej nie wykazywał na niego uczulenia.

Gwiazdy polecają terapię jadem pszczelim

"Pszczela akupunktura" to część gałęzi medycyny alternatywnej, która wykorzystuje produkty wytwarzane przez pszczoły (miód, propolis, pyłek i mleczko pszczele) do leczenia rozmaitych chorób. Od setek lat jest stosowana m.in. w Azji. Znaną zwolenniczką tej metody jest Gwyneth Paltrow. To nie pierwszy urodowy trend, który aktorka polecała kobietom. Gwiazda rekomendowała m.in. kontrowersyjną terapię sauny dla pochwy.

Po prostu siadacie na takim mini-tronie, a kombinacja pary i ziół oczyszcza twoją macicę i całą resztę. To wspaniały kop energetyczny, a nie zwykła sauna - zachwalała na swoim portalu usługę Paltrow.

Brytyjskie media donoszą, że kuracja jadem pszczelim przypadła go gustu także samej Kate Middleton. Podobno stosowała ją przed ślubem z księciem Williamem, aby mieć nieskazitelną cerę. 

Warto jednak zachować ostrożność przy stosowaniu podobnych produktów. Mogą one wywołać silne reakcje alergiczne. Świat nauki traktuje tę terapię z dużą rezerwą. Hiszpańscy lekarze mówią wprost, że jest ona "niebezpieczna i niezalecana".

Zobacz też: Jest nazywany antybiotykiem XXI wieku. Poznaj cudowne właściwości propolisu

Zobacz gwiazdy, które dziś wyglądają młodziej niż dawniej:

Autor: Magdalena Barszczak

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów