Złożono donos do prokuratury na Natalię Przybysz. Treść zawiadomienia bardzo uderzy w wokalistkę

Paulina Szestowicka 05.11.2016
Natalia Przybysz
Fotografia: ONS

Jej osoba w ostatnim czasie wywołuje wiele kontrowersji, ale chyba nikt się nie spodziewał, że sprawy pójdą w tym kierunku.

Katolicki Klub imienia Świętego Wojciecha złożył doniesienie do prokuratury na Natalię Przybysz. Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna", pod dokumentem podpisali się Jan Waliszewski, Iwona Klimczak i Mirosław Orzechowski. Zależy im na przeprowadzeniu postępowania oraz ustaleniu i ukaraniu sprawców. 

Niniejszym, składamy doniesienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa, polegającego na dokonaniu zbrodni zabicia dziecka nienarodzonego przez panią Natalię Przybysz i rozmyślnym, publicznym propagowaniu tego czynu zabronionego poprzez udzielanie wywiadów oraz komponowanie i rozpowszechnianie piosenek, w których przez pochwałę dokonanej zbrodni - zachęca czytelników i słuchaczy do naśladownictwa czynu dzieciobójstwa – napisano w zawiadomieniu o popełnieniu przestępstwa, które przytacza "Dziennik Gazeta Prawna". 

Przedstawiciele Katolickiego Klubu imienia Świętego Wojciecha złożyli doniesienie po przeczytaniu wywiadu, którego Natalia Przybysz udzieliła "Wysokim Obcasom". Ich zdaniem, decyzja piosenkarki o dokonaniu aborcji, pokazuje, że czuje się ona bezkarna wobec prawa. O jej demoralizacji mają świadczyć fragmenty wywiadu, w których mówiła, że czuła ulgę po zabiegu. Członkom organizacji nie podoba się również fakt, że wokalistka wykorzystała osobiste doświadczenia w karierze muzycznej, co miało pomóc jej dotrzeć do większej ilości odbiorców. Podkreślili, że Natalia Przybysz "zaplanowała, starannie przygotowała i szeroko upubliczniła czyn zbrodni aborcji".

"Pani Natalia Przybysz ujawniła, że w pełni świadomie i z rozmysłem poddała się zabiegowi zamordowania własnego dziecka nienarodzonego w klinice na Słowacji. Ujawnia przy tym szczegóły tego zdarzenia, podaje cenę, zachwala konieczną w czasie dokonywania zbrodni dzieciobójstwa opiekę medyczną oraz w sposób bezpośredni zachwala własny czyn, sugerując czytelnikom, że aborcja jest właściwą drogą wyboru matki, która nosi pod sercem niechciane dziecko" - uzasadnili w zawiadomieniu członkowie klubu.

Prokuratura Okręgowa w Łodzi nie zajęła jeszcze stanowiska w tej sprawie. Co ważne, informacja o złożeniu zawiadomienia jest szeroko komentowana przez internautów, którzy w większości opowiedzieli się po stronie Natalii Przybysz. Ich zdaniem, jeżeli mamy być konsekwentni, będzie trzeba ukarać wszystkie kobiety, które poddały się aborcji. Niektórzy zwrócili uwagę, że katolicki klub powinien zadbać o własne środowisko, które nie dopuszcza edukacji seksualnej na szeroką skalę i blokuje dostęp do środków antykoncepcyjnych. 

Po protestach przeciwko koncertowi Natalii Przybysz w Nadarzynie wydawało się, że wokalistka będzie mogła usunąć się w cień. Sama nie zabiera głosu, być może odwlekając w czasie zabranie stanowiska w sprawie kontrowersji wokół wywiadu. Jednak jak widać, jego skutki będą trwać znacznie dłużej, niż ktokolwiek mógł przypuszczać. 

Natalia Przybysz
Fotografia: ONS

Natalia Przybysz

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów