Złap pająka i uratuj komuś życie. To nie żart, ale ważna kampania ogrodów zoologicznych

Redakcja 30.01.2017
Pająk atrax robustus
Fotografia: www.youtube.com

Ponieważ pracownicy zoo nie są w stanie sami wyłapać potrzebnej ilości pająków, proszą Australijczyków o pomoc. 

Kiedy Australijczyk lub turysta spotka na swej drodze niebezpiecznego, jadowitego pająka, nierzadko stara się go zabić. Teraz jednak będzie musiał zmienić swoje przyzwyczajenia, bo jeden z australijskich ogrodów zoologicznych prosi, aby groźnych pajęczaków z gatunku atrax nie pozbawiać życia, a złapać je i przekazać pracownikom zoo.

To sezon na atraxy, jednak ważne jest by społeczeństwo łapało je, zamiast zabijać, dzięki czemu będą mogły stać się częścią naszego programu pozyskiwania jadu - poinformowały na Facebooku władze Australian Reptile Park. 

Jad pająków z gatunku atrax jest potrzebny do wytwarzania surowicy, która może uratować ludzkie życie. Jak podaje Tvnmeteo.tvn24.pl, w Australian Reptile Park brakuje pająków, przez co nie można wytworzyć odpowiedniej ilości surowicy. Właśnie dlatego pracownicy ogrodu zoologicznego apelują do społeczeństwa, aby nie zabijali spotkanych na swej drodze pajęczaków. A dla wszystkich, którzy nie do końca wiedzą, jak bezpiecznie złapać jadowitego pająka, na Facebooku umieścili film, w którym informują, jak obchodzić się z tym niebezpiecznym zwierzęciem. 

Jak złapać pająka?

Żeby złapać pająka, przede wszystkim potrzebny jest słoik, który ma co najmniej 10 centymetrów wysokości. Najlepiej wypełnić go ziemią lub też wacikami. W wieczku należy zrobić dziury, dzięki którym pająk nie zostanie pozbawiony powietrza. Wystarczy przechylić słoik i za pomocą zwykłego patyka zmusić pająka do wejścia do środka. Dobra wiadomość jest taka, że pająki z gatunku atrax nie skaczą i dzięki temu o wiele łatwiej nad nimi zapanować. 

Apel australijskiego ogrodu zoologicznego, choć może wydawać się nie do końca zrozumiały, a nawet nieco szalony, jest bardzo ważny. Surowica to lekarstwo, które może uratować życie osobie, którą ukąsił pająk. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów