Ziomkowe Kapcie pani Janiny podbijają serca. Każdy kto je kupi, pomaga spełnić jej marzenie o wakacjach z synami

Redakcja 07.10.2016
Ziomkowe Kapcie
Fotografia: Ziomkowe Kapcie/ Facebook.com

Babcine kapcie są idealne na zimne, jesienne wieczory. A te produkcji pani Janiny są po prostu wyjątkowe i każdy powinien mieć je w domu.

Ta cudowna kobieta dzięki Waszej pomocy mogła zrealizować jedno ze swoich marzeń - czyli wyjechać z dwójką swoich synów na pierwsze ich wspólne wakacje. Przez kilka miesięcy odkładała zarobione ze sprzedaży kapci pieniążki i pojechała na Zieloną Szkołę organizowaną w szkole najmłodszego syna – czytamy na stronie Ziomkowe Kapcie

To bardzo dobra wiadomość, ponieważ pani Janina, matka dwójki niepełnosprawnych chłopców, właśnie po to robi na drutach ciepłe, włóczkowe kapcie - żeby zabrać swoją rodzinę w podróż. Internauci chętnie je kupują. Niektórzy nawet robią zamówienia hurtowe - dla całej rodziny albo dla przyjaciół. Realizacja takiego zlecenia do spory wysiłek, ponieważ dziennie można wyprodukować do sześciu par, a jedna para kosztuje tylko 10 złotych. Pani Janinie pomaga w tym czwórka studentów ze Śląska. To oni są pośrednikami między panią Janiną a internautami w mediach społecznościowych.

Ziomkowe Kapcie
Fotografia: Ziomkowe Kapcie/ Facebook.com

"Za czym kolejka ta stoi?"

Ziomkowe kapcie są to najwygodniejsze, bardzo ciepłe i dobrze wykonane kapcioszki do codziennego użytku w domu. Można je prać w pralce bez obawy, że się zniszczą. Kobieta, która tworzy te małe, kolorowe arcydzieła to jak już wspomnieliśmy mama dwojga niepełnosprawnych dzieci, borykająca się z wieloma problemami. To właśnie problemy, jakimi są trudności w utrzymaniu rodziny i zapewnieniu synom bezpieczeństwa sprawiły, że w jej głowie narodził się pomysł - wełniane kapcie – czytamy na Facebooku. 

Rok po założeniu strony, ziomkowa społeczność liczy już prawie 5,5 tysiąca osób. Mimo to pomoc wciąż jest bardzo potrzebna, dlatego internauci chętnie udostępniają post na Facebooku, który jest apelem o składanie zamówień. Co ważne, po krótkim czasie pani Janina ma tak dużo zamówień, że musiała przestać przyjmować zamówienia. Administratorzy strony Ziomkowe Kapcie napisali, że potrzebują chwili na reorganizację i zaplanowanie dalszych działań. Czekanie na realizację zamówienia nigdy nie było lepsze.

Ci, którzy już czekają na kapcie, muszą liczyć się z tym, że każda para różni się kolorystyką. Wszystko zależy od tego, jaką wełnę ma akurat pod ręką pani Janina. Poza tym, nie wygląd kapci przecież jest najważniejszy, ale pomoc pani Janinie i jej rodzinie!

Ziomkowe Kapcie
Fotografia: Ziomkowe Kapcie/Facebook.com

Kapcie damskie - zrób swoim stopom miłą niespodziankę!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów