Zioło nie żyje. Ruszyła zbiórka pieniędzy na pogrzeb znanego rapera

Zioło nie żyje. Ruszyła zbiórka na pogrzeb rapera.
Fotografia: zrzutka.pl

Polski raper Zioło nie żyje. W internecie ruszyła zbiórka pieniędzy na pogrzeb Michała Ziółkowskiego.

Pochodzący z lubuskiego Żagania polski raper Michał "Zioło" Ziółkowski zmarł w wieku 30 lat. Informację o jego śmierci przekazali fanom przyjaciele z branży, m.in. Jan-rapowanie, Kościey oraz Bleiz. Przyczyna śmierci nie została oficjalnie podana.

Ruszyła zbiórka pieniędzy na pogrzeb rapera Michała "Zioło" Ziółkowskiego

Już w sobotę ma odbyć się pogrzeb rapera. Zioło zostanie pochowany w rodzinnym Żaganiu. W internecie ruszyła zbiórka pieniędzy, aby pokryć koszt pogrzebu muzyka.

W obliczu zaistniałej tragedii wielu z was zastanawia się, czy można było temu jakoś zaradzić. Oczywiście zachęcam do zadumy nad losem naszego przyjaciela, ale jemu pomóc już nie możemy - napisał organizator akcji w serwisie zrzutka.pl.

Matka rapera miała otrzymać ze zbiórki 5000 złotych, jednak już teraz udało się uzyskać kwotę niemal dwa razy wyższą.

Pogrzeb rapera odbędzie się w sobotę o 14:00 w Żaganiu na cmentarzu przy ulicy Kożuchowskiej. Z pewnością, prócz rodziny i bliskich znajomych, w ostatnim pożegnaniu wezmą udział wierni fani Michała Ziółkowskiego.

Zobacz także: Zioło nie żyje. Polski raper miał zaledwie 30 lat

Zioło był producentem muzycznym, raperem i autorem trzech znanych płyt. Przez wielu uznawany był za najbardziej błyskotliwego twórcę polskiego podziemia.

Znany z bystrych i uszczypliwych tekstów, często przedstawianych z przymrużeniem oka, ale skłaniających do przeróżnych refleksji. Jego mocno podkręcone używkami spojrzenie na świat jest unikatowe, a tematy poruszane inteligentnie, z humorem, bez kompromisów, ale i bez zbędnego patosu - przedstawiał zmarłego rapera Popkiller.

Zobacz także: Janusz Kondratiuk nie żyje. Jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów chorował na raka trzustki

Te znane osoby odeszły w 2019 roku. Będziemy za nimi tęsknić.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów