Zima w Europie będzie wyjątkowo groźna. Wichury, śnieżyce i powodzie to dopiero początek

Anna Respondek 19.10.2018
Ludzie w śniegu
Fotografia: Shutterstock

W tym roku wyjątkowo przydadzą się nam ciepłe kożuchy i grube czapki.  

Choć jeszcze niedawno mogliśmy cieszyć się ciepłymi promieniami słońca, to już niedługo ma się to zmienić. W przeciągu tygodnia w Polsce pojawi się załamanie pogody  i temperatury, które nie będą przekraczać 11 stopni Celsjusza. 

To rodzi pytanie, jaka będzie zima w Polsce. Specjaliści z szanowanej i znanej strony AccuWeather postanowili już na nie odpowiedzieć. Oczywiście niektórym może się wydawać, że prognozowanie pogody z takim wyprzedzeniem to wróżenie z fusów. Jednak serwis AccuWeather może pochwalić się wyjątkowo trafnymi prognozami.

Jaka będzie zimna w Polsce?

Według prognoz specjalistów z AccuWeather, zima nie oszczędzi całej Europy, w której pojawią się wichury, śnieżyce, powodzie a nawet pożary. Na Starym Kontynencie będzie można odczuć aż 6 typów pogody, z czego aż 4 pojawią się w Polsce. 

Wietrznie, zimno i mokro będzie w Wielkiej Brytanii, zachodniej Skandynawii, północnej części Francji i Niemiec i północno-zachodnich krańcach Polski. Jak podają synoptycy, najwięcej wichur ma pojawić się na przełomie stycznia i lutego. Powodzie mogą pojawić się w szczególności w Wielkiej Brytanii. 

W środkowo-wschodniej Europie, czyli między innymi w Polsce, co jakiś czas pojawi się wyjątkowo mroźne powietrze z Syberii, które po zderzeniu z wilgocią znad Atlantyku spowoduje duże opady śniegu. Duże burze śnieżne pojawić się mogą pod koniec stycznia i lutego. Na wschodzie Polski najczęściej odczujemy kontynentalne mrozy.

Na co zatem się przygotować? Na dużo śniegu, wiatru i wilgoci, a nawet na burze śnieżne. 

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Już niedługo koniec polskiej, złotej jesieni. Jak wybrać najlepszy płaszcz na nadchodzące chłody?

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów