Zdjęcie profilowe mówi o nas więcej, niż moglibyśmy przypuszczać. Chodzi głównie o cechy charakteru

Redakcja 28.06.2017
Kobieta w podróży
Fotografia: Pixabay

Okazuje się, że przed czujnym okiem naukowców, nic nie da się ukryć. 

Choć może wydawać się to co najmniej niedorzeczne, wybór zdjęcia profilowego w mediach społecznościowych to dla wielu bardzo poważna sprawa. I słusznie, bo jak donoszą naukowcy, "profilówka" mówi o nas więcej, niż mogliśmy przypuszczać. 

Do takich wniosków doszli naukowcy z University of Pennsylvania, którzy przyjrzeli się zdjęciom profilowym ponad 66 tysięcy osób. Następnie, wybrane osoby poddali testom psychologicznym. Wnioski? Okazało się, że na podstawie głównego zdjęcia można stwierdzić, jaki typ osobowości reprezentują poszczególne osoby. 

Osoba otwarta i bezpośrednia

Osoby te poznać można po zdjęciach, które przedstawiają coś innego niż twarze, a przynajmniej nie tylko je. Dodatkowo zdjęcia są bardzo dobrej jakości. 

Osoba przyjazna

Jak podaje Indy100.com, osoby te, na zdjęcie profilowe często wybierają te fotografie, które pokazują ich twarze. Co więcej, zdjęcia te są jasne i kolorowe, ale często też również delikatnie "zamglone". Z twarzy osób, które na nich pozują można wyczytać częściej pozytywne niż negatywne emocje. 

kobieta
Fotografia: Pixabay

Osoba sumienna

Jeśli natomiast "profilówka" to zdjęcie przedstawiające portret danej osoby, a dodatkowo fotografia jest niezwykle barwna, naturalna i jasna, to znak, że jej właściciel należy do ludzi sumiennych, które charakteryzują się samodyscypliną. Te osoby często wybierają  zdjęcie, które dodaje im lat i wyraża wiele emocji. 

Osoba ekstrawertyczna

Kim jest ekstrawertyk? To osoba, która jest w ciągłym biegu, jest bardzo aktywna, a wszędzie gdzie się pojawi, sprawia wrażenie niezwykle zapracowanego i zajętego człowieka. Charakteryzuje go przede wszystkim to, że jest niezwykle pewny siebie, czego często zazdroszczą mu inni ludzie. Ekstrawertyka, jak przekonują naukowcy, poznać można po niezwykle kolorowych zdjęciach profilowych, na których najczęściej nie pozuje sam. Często wydaje się na nim młodszy, niż w rzeczywistości jest.

Osoba neurotyczna

To osoba, która cechuje się większą skłonnością do doświadczania takich uczuć jak lęk, złość, czy chociażby zazdrość. Dotkliwiej reagują na codzienny stres i gorzej sobie z nim radzą. Jak poznać takie osoby na podstawie zdjęcia? Jak podaje Indy100.com, ich zdjęciom nie towarzyszy feeria barw, a raczej częściej są to czarno-białe fotografie, z których próżno odczytać pozytywne emocje. 

giphy-downsized (27)
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów