Zbudowali przyczepę kempingową z klocków Lego. Zajęło im to "tylko" 11 tysięcy godzin

Mateusz Patyk 30.01.2017
Lego przyczepa kempingowa
Fotografia: instagram.com/p/BBp_NWXi0Pk

Dla planujących w niedalekiej przyszłości wyjazd na łono natury to idealne rozwiązanie. Aby jednak zdążyć przed wakacjami, lepiej zacząć układać klocki już teraz.

Przy tworzeniu gigantycznego pojazdu pracowało 12 osób. Jak podaje strona BBC.com replika przyczepy jest w pełni funkcjonalna. Można w niej zapalić światło, usiąść na siedzeniach wykonanych w całości z plastikowych klocków, a nawet odkręcić wodę z kranu (również plastikowego). Do zbudowania nietypowej przyczepy użyto łącznie 215 158 kanciastych części duńskiego producenta. A to rekord Guinessa.

Na kuchence gazowej (jedynie przypominającej prawdziwą) leży patelnia, a na niej smażą się jajka. Obok czeka już gotowy tost z fasolką po bretońsku. Stół kuchenny zdobi wazon ze sztucznymi kwiatami oraz gotowa do rozegrania partii plansza szachów. Lodówka wyposażona jest w karton mleka, ser i pomidory, a dzienne światło wpada przez plastikowe okna. Oczywiście mowa tu tylko o przedmiotach z klocków Lego.

Mają rozmach

Przy pomiarach nie ma wątpliwości, że to największa jak dotąd zbudowana przyczepa kempingowa z malutkich prostopadłościanów z tworzywa sztucznego. Ma aż 2,2 m wysokości i 3,6 m długości, czyli dokładnie tyle, ile większość tego typu turystycznych modeli. Metalowe jest tylko podwozie i szkielet, na którym opiera się cała konstrukcja. Dodatkowo pełnowymiarowe koła umożliwiają jazdę modułem doczepionym do samochodu. 

Aby uzyskać rekord świata trzeba było zadbać o każdy detal, musiały zgadzać się wymiary, wygląd i funkcjonalność. W środku można np. zmienić łóżko w stół tak samo, jak w rzeczywistości - powiedział serwisowi BBC.com James Bissett, szef marketingu NCC Events, organizatora wystawy na której pokazano przyczepę.

Widzowie mogli podziwiać konstrukcję na wystawie "Motorhome & Caravan Show 2015" w angielskim Birmingham. Producent zabawek nie zamierza jednak spocząć na laurach jeżeli chodzi o wehikuły złożone z kultowych klocków. Przykładem na to jest Air Force One z miliona elementów jako atrakcja trwającej do 19 lutego 2017 roku ekspozycji w Gliwicach, natomiast w Detroid wspólnie z Chevroletem zaprezentowano w styczniu długi na ponad 5 metrów i ważący 768 kg... Lego-Batmobil. Pytanie tylko, ile stron ma instrukcja do tych "zabawek".

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów