Żartowniś zostawił ananasa na wystawie sztuki. Zwiedzający się nim zachwycili

Mateusz Patyk 09.05.2017
ananas na wystawie sztuki
Fotografia: Facebook.com/RuairiGray

Za egzotyczny owoc pomysłowy brytyjczyk zapłacił jedynie 5 złotych.

Gdy jeden ze studentów szkockiej uczelni wpadł na pomysł dowcipu z udziałem ananasa w roli głównej, nikt nie spodziewał się takiego obrotu sprawy.

Jak podaje DailyMail.com, 22-letni uczeń technologii informacji biznesowej na Robert Gordon University w Aberdeen przyznał się do jego zakupu w pobliskim supermarkecie. Wspólnie ze znajomym, Lloydem Jackiem, postanowili położyć go pośrodku wystawy zatytułowanej "Look Again" ("Spójrz ponownie"), na jednym z pustych miejsc po brakującym eksponacie.

Ku ich zaskoczeniu, przez kilka dni nikt się nie zorientował, że ananas jest jedynie zwykłym owocem zostawionym tam dla żartu. Mało tego. Ktoś przełożył go do szklanej gabloty, aby uchronić delikatny przedmiot przed ewentualnym uszkodzeniem. W ciągu tego czasu setki studentów zwiedzających wystawę nabrało się na to fałszywe (i zarazem słodkie) dzieło sztuki.

Zobaczyłem puste miejsce na podwyższeniu, więc postanowiliśmy sprawdzić, jak długo [ananas] tam pozostanie i czy w ogóle ludzie uwierzą, że to sztuka. Wróciłem tam po jakimś czasie i został on przełożony do obudowy ze szkła. To najzabawniejsze wydarzenie, które spotkało mnie w ciągu ostatniego roku. Mój promotor to zobaczył i musiał zapytać wykładowcę sztuki, czy to prawda, ponieważ nie mógł w to uwierzyć - powiedział Ruairi cytowany przez MailOnline.

Ruairi Gray
Fotografia: Facebook.com/RuairiGray

Przechytrzył kuratorów

Organizatorzy wystawy na terenie uczelni umywają ręce. Natalie Kerr, asystentka i doradca ds. kultury odbywającego się tam festiwalu sztuki na łamach PressAndJournal.co.uk zaprzecza, że miała jakikolwiek udział we włączeniu owocu do ekspozycji. Na dodatek ma na to dowód - twierdzi, że ananas wywołuje u niej alergię.

Co ciekawe, nikt nie jest w stanie wskazać osoby odpowiedzialnej za postawienie nad eksponowanym przedmiotem ciężkiej szklanej gabloty, do uniesienia której potrzebnych jest dwóch lub trzech ludzi. Postanowiono jednak, że ananas zostanie na swoim miejscu do końca wystawy, ponieważ jest zgodny z "żartobliwym duchem" prezentowanej tam kolekcji. 

ananas na wystawie
Fotografia: Facebook.com/RuairiGray
ananas na wystawie sztuki
Fotografia: Facebook.com/RuairiGray
ananas na wystawie sztuki
Fotografia: Facebook.com/RuairiGray
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów