Kulisy zaręczyn księcia Karola i księżnej Diany. To bardzo smutne

Księżna Diana w różowym sweterku i książę Karol w koszuli i swetrze
Fotografia: BRYN COLTON/Rex Features/East News

Związek księżnej Diany i księcia Karola nie należał do udanych. Nie wiedzieliśmy jednak, że już same zaręczyny były przygnębiające. Co tak naprawdę się wydarzyło?

Nie od dziś wiadomo, że małżeństwo księżnej Diany i księcia Karola nie należało do udanych. Wydawać by się mogło, że ich relacje popsuły się dopiero po ślubie. Okazuje się jednak, że ich związek od samych początków był farsą. Biograf brytyjskiej rodziny królewskiej zdradził przykre kulisy ich zaręczyn. Według jego doniesień, podczas gdy księżna Diana była zachwycona tym, że wyjdzie za księcia, sam Karol potraktował to jako przykry obowiązek.

Zobacz także: Byli świadkami wypadku księżnej Diany. Po latach zdradzają przerażające szczegóły

Kulisy zaręczyn księcia Karola i księżnej Diany

Jak donosi Onet, książę Karol i księżna Diana przed swoimi zaręczynami spotkali się jedynie 12 razy. To bardzo mało, jak na osoby, które miały spędzić ze sobą resztę życia. Książę Karol od początku jednak podchodził do tego bardzo oficjalnie.

Przypomnijmy, że Karol na początku spotykał się z siostrą Lady Di, Sarah Spencer. Ostatecznie Diana bardziej mu się spodobała. Według doniesień mediów jednak wciąż chciał być z Camillą. Ku jego nieszczęściu królowa Elżbieta nie wyrażała zgody na ich związek.

Gdy tylko Diana pojawiła się w pałacu, Karol miał powiedzieć, że za nią tęsknił. Potem natomiast jej się oświadczył. Jak donosi królewski biograf, Christopher Wilson, Diana nie spodziewała się takiego pytania z jego strony i zaczęła się nerwowo śmiać.

Księżna opowiadała w jednym z wywiadów, co tak naprawdę powiedział jej wtedy Karol.

Powiedział: "Czy zdajesz sobie sprawę, że pewnego dnia zostaniesz królową?". Odpowiedziałam, że tak, bo bardzo cię kocham - wspominała Lady Di.

Najsmutniejsze jest jednak to, co zrobił Karol, gdy Diana się zgodziła. Jak donosi Wilson, książę nie przytulił swojej przyszłej żony, tylko wykonał telefon do swojej matki.

Prosiłaś mnie, żebym w końcu się ożenił, więc to zrobiłem - miał powiedzieć książę.

Być może właśnie ten moment był przełomowy w relacjach Diany i Karola.

Zobacz także: Książę Karol złamał królewski protokół! Takiego gestu nikt się po nim nie spodziewał

Lubisz ciekawostki dotyczące brytyjskiej rodziny królewskiej? Sprawdź, jak wiele wiesz na jej temat!

Rodzina Królewska
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz brytyjską rodzinę królewską?

Rodzina Królewska

1. Syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej jest księciem:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów