Rodzina królewska w żałobie! Zmarła jedna z osób najbliższych królowej

Głowy dwóch rodzin królewskich: król Gustaw, królowa Elżbieta, królowa Sylwia i książę Filip
Fotografia: LFI/Avalon/REPORTER/East News

Rodzina królewska jest w żałobie. W sieci pojawiło się oficjalne oświadczenie, że nie żyje brat królowej.

29 października po południu media obiegła bardzo przykra informacja. Szwedzka rodzina królewska jest w żałobie. Królowa Sylwia, żona szwedzkiego monarchy, Karola XVI Gustawa, wydała oficjalne oświadczenie, w którym z bólem serca poinformowała o śmierci swojego brata. Nie żyje Walther Sommerlath, który zmarł w wieku 86 lat po walce z długą chorobą. Pogrążona w żałobie królowa poprosiła o uszanowanie tego smutnego czasu i zaapelowała do mediów o tymczasowy spokój dla ich rodziny. Zobaczcie, co napisała.

Zobacz także: Śmierć w rodzinie królewskiej?! Ta kobieta przepowiedziała przyszłość ze... szparagów

Żałoba w rodzinie królewskiej. Nie żyje brat królowej Sylwii

Choć brytyjska rodzina królewska cieszy się największą popularnością na świecie, również w innych krajach do dziś jest monarchia.

Jednym z takich państw jest Szwecja. Król, Karol XVI Gustaw, w 1976 roku wziął ślub z Sylwią Sommerlath. Poznali się wiele lat wcześniej na Igrzyskach Olimpijskich w Monachium, jednak ojciec ówczesnego jeszcze księcia, Gustaw VI Adolf, nie wydał pozwolenia na ich małżeństwo, ze względu na niemieckie korzenie wybranki syna. Dopiero po jego śmierci, Karol XVI Gustaw, sam zdecydował o poślubieniu Sylwii.

Tym samym Sylwia Sommerlath została królową Szwecji. Teraz poinformowała o swojej wielkiej stracie. Nie żyje jej brat, Walther Sommertlath. 

Ja i moja rodzina odczuwamy wielki smutek i tęsknotę za moim bratem Walterem. Prosimy media o uszanowanie i zrozumienie, że jest to sprawa prywatna rodziny - napisała królowa w oficjalnym oświadczeniu.

Pogrążonej w bólu rodzinie składamy wyrazy współczucia.

Zobacz także: Nie żyje 38-letni książę! Był czwarty w kolejce do tronu

W tym roku odeszło od nas wiele znanych osób.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów