Zalando wprowadza zmiany. Już nie będziemy musieli dostosowywać się do kuriera

Redakcja 16.05.2017
Zalando
Fotografia: East News

Oczekiwanie w domu na dostawcę już wkrótce może być tylko niemiłym wspomnieniem. 

Zalando testuje nową formę dostaw paczek opartą na geolokalizacji. 

Sklep internetowy Zalando przygotował dla swoich klientów prawdziwą gratkę. Wszyscy, którzy oczekują na przybycie kuriera z paczką, nie muszą być już uziemieni w domu. Dzięki usługom geolokalizacji w smartfonie klienta, kurier wie, gdzie ten aktualnie znajduje się. 

Od samego początku koncentrowaliśmy się na redukcji barier, jakie mogą stwarzać zakupy online. Dlatego zamiast prosić naszych klientów o zmianę miejsca dostawy lub samodzielny odbiór paczki, dostosowujemy się do nich i dostarczamy zamówienie dokładnie tam, gdzie znajduje się klient - powiedział Ken Fontijn, country manager Zalando na Belgię, Holandię i Luksemburg, a jego wypowiedź przytacza Businessinsider.com.pl. 

Sklep internetowy Zalando
Fotografia: East News

Sklep internetowy Zalando 

Elastyczni kurierzy

Sklep internetowy nawiązał współpracę z belgijskim startupem Parcify, który zaproponował zupełnie nową formę dostaw. Na razie rozwiązanie jest testowane wyłącznie w trzech miastach - Brukseli, Gandawie i Antwerpii. Klienci, którzy biorą udział w eksperymencie nie muszą już czekać w domu na kuriera, ale mogą wybrać, kiedy i gdzie chcą, aby ich paczka została doręczona. 

Klienci, którzy w przyszłości chcieliby korzystać z oferty Zalando wystarczy, że na swoich telefonach zainstalują aplikację Parcify, a podczas składania zamówienia w Zalando nie wpiszą swojego adresu zamieszkania, ale tzw. adres Parcify, czyli ten, pod którym będą obecnie znajdować się. Równie szybko można go zmienić, jeśli tylko zajdzie taka konieczność.

Jak podaje Businessinsider.com.pl, klienci będą mogli zaplanować dostawę w godzinach od 7 rano do północy, aż siedem dni w tygodniu. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów