Zaklinacz psów przyjedzie do Łodzi. Niektórzy uważają, że jego metody krzywdzą zwierzęta

Paulina Szestowicka 16.09.2016
Cesar Millan - Zaklinacz psów
Fotografia: ONS

Cesar Millan jest kontrowersyjnym i jednocześnie najpopularniejszym na świecie psim behawiorystą.

Cesar Millan, czyli znany zaklinacz psów, przyjedzie do Łodzi 3 marca 2017 roku. W Atlas Arenie zaprezentuje techniki i sposoby, które mają pomóc właścicielom psów ich trenowaniu. Ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie, jednak wielu behawiorystów zwraca uwagę, że niektóre jego praktyki są już przestarzałe i powinno się zaprzestać ich stosowania. 

Ludzie myślą, że z niewielką pomocą będą w stanie podobnie jak Cesar Millan w kilkadziesiąt minut z agresywnego psa zrobić łagodną istotę. Nie zgadzam się z jego filozofią o dominacji i "przywódcy stada". To przestarzała teoria, krzywdząca psy i naruszająca to, co najważniejsze w relacji pies człowiek - powiedziała "Wyborczej" Bożena Anna Rewald, nauczyciel pedagogiki, zoopsycholog i treser psów.

Każdy, kto wybiera się na show Cesara Millana powinien pamiętać, że praca z psem nie polega jedynie na wprowadzeniu na sztywno nowych reguł, tylko na stopniowym oswajaniu go z nową sytuacją. Po godzinnym spotkaniu nawet z najlepszym specjalistą na świecie nie będziemy mieć wiedzy, która zagwarantuje nam sukces w wychowywaniu czworonogów. Nie można zapomnieć o tym, że na wydarzenie nie możemy zabrać swojego psa, co sprawia, że behawiorysta nie będzie mógł go obserwować i przyjrzeć się indywidualnemu przypadkowi. 

Pokaz "One Upon a Dog Tour" Cesara Millana w Atlas Arenie w Łodzi będzie prowadzone w języku angielskim i tłumaczone. Bilety kosztują od 99 do 349 złotych i będzie je można kupić od 19 września 2016 roku. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów