Z Polski znikają sklepy spożywcze popularnej sieci. Wiemy, co je zastąpi

Anna Respondek 22.08.2017
Sklep spożywczy
Fotografia: Pixabay

Coraz więcej sklepów znika, a na ich miejsce pojawiają się nowe marki. Czy tak stanie się i tym razem?

W 2009 roku założono sieć sklepów Freshmarket, które należą do spółki Żabka Polska. W kwietniu pojawiły się pierwsze informacje o możliwym rebrandingu. Według informacji podanych przez "Wiadomości Handlowe", część Freshmarketów została już zmieniona w Żabki

Jak wygląda cały proces? Sklepy zostają zamknięte na parę dni, aby potem nastąpiło ponowne otwarcie pod nowym szyldem Żabka w formacie Galaxy. Pomysł ten skierowany jest głównie do mieszkańców dużych miast, którzy nie mają czasu na zakupy.

Rebranding Freshmarketów związany jest z nowym formatem Żabek, które ze względu na szybkie tempo życia w aglomeracjach, rozszerzyły swoją ofertę dań gotowych, przekąsek i napojów na wynos. Wprowadzono również "przekąskę za 2 złote", klient znajdzie na przykład: orzechy, bakalie czy minikabanosy w niezmiennej cenie. Żabka Cafe również zaproponuje nowe produkty, takie jak: tosty, kanapki, pierogi i świeże dania, które mają pochodzić od "wyselekcjonowanych polskich dostawców".

Na ten moment nie jest pewne czy wszystkie 568 sklepów zniknie z mapy Polski. Jak podaje anonimowy pracownik firmy testy przebiegają pomyślnie.

Wszystko zależy od tego, jak wypadną testy. Na razie są one "bardzo pozytywne" - twierdzi informator, a jego wypowiedź przytacza portal "Wiadomości Handlowe". 

Będziecie tęsknili za tą marką? 

giphy
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów