Niż Yvette nad Polską. IMGW ostrzega przed intensywnym śniegiem i silnym wiatrem!

Magdalena Barszczak 31.12.2018
kobieta chroni się parasolem przed opadami śniegu
Fotografia: STEFAN MASZEWSKI/REPORTER

Zobaczcie, gdzie obowiązują alerty!

Pogoda w ostatnich dniach 2018 roku nie będzie nas rozpieszczać. Wszystko za sprawą niżu Yvette, który przywędrował do nas znad Skandynawii. Jaką pogodę przyniesie?

Po ciepłych i raczej deszczowych świętach w całym kraju w sylwestra nastąpi załamanie pogody. IMGW zapowiada śnieżny i wietrzny początek 2019 roku. Jak donosi tvnmeteo.pl, aura w poniedziałek i kolejne dni może być niebezpieczna, a ostrzeżeń może przybywać.

IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu i porywistym wiatrem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczące opadów śniegu (15-20 cm). Mocniej popada w sylwestra na południu kraju. Białego puchu mogą się spodziewać mieszkańcy południowej części Małopolski oraz województwa śląskiego. Poza tym w całym kraju miejscami będzie deszczowo.

Uwaga na porywisty wiatr! Synoptycy prognozują silne podmuchy (w porywach do 90 km/h) w sylwestra i Nowy Rok w województwie pomorskim, zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim. Tam mogą się pojawić zawieje śnieżne! W kolejnych dniach wietrznie będzie także na zachodnim, północno-wschodnim i centralnym obszarze kraju.

W poniedziałek słupki rtęci pokażą minusową temperaturę tylko na południu Polski. W Zakopanem odnotujemy 2 stopnie poniżej zera. Najcieplej będzie na zachodzie i północy kraju (4 stopnie). We wtorek będzie jeszcze cieplej - termometry pokażą na północy nawet 7 stopni!

Zobacz także: Jaka będzie zima 2018/2019? Jasnowidz przewiduje, co nas czeka

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Cudze chwalicie, swojego nie znacie. Zobacz, jakie miejsca w Polsce warto zobaczyć według CNN!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów