Youtuber przez tydzień udawał bogacza na Instagramie. Obnażył brutalną prawdę

Magdalena Barszczak 28.03.2019
Byron Denton
Fotografia: Instagram.com/tbhbyron

Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają. A co z lajkami na Instagramie?

Czy umiarkowanie popularny profil na Instagramie, trochę wolnego czasu i umiejętności edytorskie wystarczą, żeby zmienić się w influencera? 19-letni Youtuber z Wysp postanowił sprawdzić, czy stanie się bardziej popularny, jeśli zacznie udawać bogacza w sieci. Wyniki jego eksperymentu są zaskakujące!

Zobacz także: Była uczestniczka "Big Brothera" ujawniła, ile zarabiają uczestnicy programu. Będziecie w szoku!

Byron Denton nie należy do grona gwiazd Youtube'a. Jego kanał istnieje niecały rok i do tej pory zdobył około 80 tys. subskrypcji. Aby nieco "rozhulać" swoje media społecznościowe, Brytyjczyk postanowił wcielić się w bogatego nastolatka.

Youtuber udawał bogacza na Instagramie

Przez tydzień za pomocą Photoshopa przerabiał swoje zdjęcia tak, by pasowały do jego eksperymentu. Czasem nakładał swoją twarz na fotografie innych znanych osób. I tak, widzimy Byrona wychodzącego ze sklepu z torbami Louis Vitton (ponad 8 tys. lajków), siedzącego w prywatnym samolocie przerobionym z kanapy (ponad 11 tys. polubień) czy prezentującego się w ubraniach oznaczonych logo znanych marek, np. Balenciaga czy Off-White (ponad 13 tysięcy serduszek). To nie wszytko! "Pożyczał" też wideo z sieci i podkładał pod nie swój głos. Efekt? Przeszedł jego najśmielsze oczekiwania.

Chwalenie się luksusem i umieszczanie pod postami hasztagów uznanych brandów sprawiło, że uzyskał nieporównywalnie więcej reakcji pod zdjęciami. 19-latek nagrał film, w którym opowiedział o eksperymencie i pokazał statystyki. Bogactwo przyciąga lajki - twierdzi. Wideo, w którym wyjaśnił motywy swojego postępowania, stało się jednym z najpopularniejszych materiałów na jego kanale.

Zobacz także: Blogerka poprosiła ludzi w sklepie, by wybrali dla niej ubranie. Efekt przerósł jej oczekiwania

Jak zmieniły się polskie gwiazdy? Zobaczcie te zdjęcia

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów