Wystawę "David Bowie is" obejrzy już niedługo każdy w aplikacji!

Julita Buczek 29.11.2018
David Bowie na wystawie
Fotografia: Instagram @fhanybarros

Wystawa o legendarnym artyście już niedługo będzie dostępna w specjalnej aplikacji.

David Bowie zmarł dwa lata temu na raka wątroby. Muzyk uznawany jest za legendę, dlatego na jego cześć powstała specjalna wystawa "David Bowie is", która dostępna była dla oglądających przez 5 lat. Zwiedzający mogli wybrać się na nią w takich krajach jak Paryż, Brazylia, Barcelona, Berlin, Chicago, Toronto, a nawet Nowy Jork. Całe przedsięwzięcie okazało się sukcesem: odwiedziło ją ponad 2 miliony osób.

Wystawa Bowiego w nowej aplikacji

Aplikacja ma mieć swoją premierę w 72. rocznicę urodzin artysty, czyli 8 stycznia 2019 roku. Aplikacja ma wykorzystywać rzeczywistość rozszerzoną i dzięki temu przenieść nas w barwny świat muzyki. W zbiorach wystawy znajdziemy wiele kostiumów, ręcznie pisane teksty piosenek, karki z prywatnego dziennika czy nawet niepublikowane okładki albumów. Na aplikację opartą o technologię VR trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. To właśnie ona w pełni pozwoli nam obejrzeć wystawę. Każdy przedmiot znajdujący się na wystawie będzie można obejrzeć w 360 stopniach.

Aplikacja ma zostać stworzona zarówno na Androida, jak i iOS. Projekt powstał dzięki współpracy David Bowie Archive oraz Sony Music Entertainment. Aplikacja ma być dostępna w 7 wersjach językowych.

Zobacz także: Tak wygląda nastoletnia córka Davida Bowiego i somalijskiej modelki. Dziewczyna zachwyca urodą

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Te gwiazdy wyglądały kiedyś zupełnie inaczej. Będziesz w szoku!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów