Wyprawiają imprezy ku chwale wolności. To jest bardziej szokujące niż przyjęcia rozwodowe

Redakcja 07.10.2016
Impreza
Fotografia: Pixabay

Jeśli wydawało wam się, że po imprezach z okazji rozwodu nic już was nie zdziwi, to jesteście w błędzie.

W kulturze anglosaskiej bardzo popularne są imprezy typu baby shower. Kobiety i mężczyźni zbierają się w domu przyszłej matki, najczęściej tuż przed rozwiązaniem ciąży, jedzą tort i wręczają jej prezenty dla dziecka. Ludzie, którzy zdecydowali, że nie chcą mieć potomstwa, również mają ochotę świętować. Jednak powód do ich imprez może zaskakiwać.

Vasectomy party to impreza, którą pochwaliła się na Reddicie pewna brytyjska para z okazji dokonania zabiegu wazektomii, czyli podcięcia i podwiązania nasieniowodów u mężczyzny, przez co stał się bezpłodny. W ogłoszeniu napisali, że zapraszają do domu pełnego kanciastych mebli i niezabezpieczonych gniazdek elektrycznych.

Jest impreza, nie pytaj

Zamiast tradycyjnego słoika, do którego podczas baby shower wrzuca się propozycje imion, para poprosiła gości o propozycje na nazwę ich nowej łódki. Co ciekawe, jak podaje serwis Independent.co.uk, imprezy celebrujące wazektomię są dość częstym zjawiskiem. Amy Smith, która ma takie przyjęcie za sobą powiedziała, że wraz z mężem mieli dość pytań o to, kiedy będą mieli dziecko.

Dlaczego więc nie wziąć pełnej odpowiedzialności za tę decyzję i jej nie świętować? – zastanawia się Smith w rozmowie z brytyjskimi dziennikarzami.

I prawdopodobnie ma rację. Jednak trudno nie odnieść wrażenia, że w Polsce tego typu imprezy raczej się nie przyjmą. A przynajmniej nie w ciągu kilku najbliższych lat. Z drugiej strony, społeczeństwo zmienia się w ostatnim czasie tak dynamicznie, że można pomyśleć, że nie wiadomo co przyniosą najbliższe miesiące. 

Wazektomia
Fotografia: Reddit
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów