Wyniki badań IKEA pokazały smutną prawdę o czasach w jakich żyjemy

Paulina Szestowicka 09.08.2016
Badania IKEA co nas stresuje
Fotografia: YouTube

Tematem ankiety były problemy z mieszkaniami, a okazało się, że boli nas zupełnie coś innego. 

IKEA przeprowadziła badania "Life at Home Report" na temat tego, co nie pozwala nam zrelaksować się w naszym domu. Sieć chciała sprawdzić, czy jest w stanie pomóc swoim klientom walczyć ze stresem i wprowadzić więcej radości do ich czterech kątów. 

Okazało się, że w codziennym życiu przeszkadzają nam głównie cztery rzeczy. Przede wszystkim nie wytrzymujemy presji przekonania, że czas wolny w domu powinniśmy spędzać w pożyteczny sposób. Denerwuje nas też bałagan w mieszkaniu, przez co niechętnie zapraszamy do siebie przyjaciół i rodzinę.  Nie jesteśmy też zadowoleni z tego, że jak gotujemy to posiłki nie są wystarczająco zdrowe. Wszystkie te czynniki wydają się być zrozumiałe i chociaż raz podobne myśli przeszły nam przez głowę. Jednak najbardziej zaskakujący okazał się czynnik, który zupełnie nie jest związany z mieszkaniem, a Internetem.  

Wszędzie dobrze, ale...

Badania IKEA pokazały, że spokoju nie daje nam to, co cały czas oglądamy w mediach społecznościowych - idealne zdjęcia idealnych ludzi w idealnych domach jedzących idealne posiłki. Kiedy widzimy fotografie utrzymane w takiej stylistyce na przykład na Instagramie lub Facebooku zapadają nam one w pamięć znacznie bardziej niż zdjęcia na przykład z kolorowych katalogów czy reklam w telewizji. W środku czujemy, że to co jest w mediach społecznościowych jest wzorem tego, jak ma wyglądać nasze życie. Im bardziej chcemy poprawić standard i jakość naszego życia, tym częściej szukamy inspiracji w kanałach społecznościowych, a ostatecznie jeszcze bardziej się irytujemy.

Jak widać, nawet w badaniach sieci sklepów z wyposażeniem wnętrz, okazuje się, że będąc w domu nie możemy odciąć się od świata zewnętrznego. Już nie możemy powiedzieć, że nasz dom jest naszym zamkiem.  

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów