Wymowa ich nazwisk sprawia problemy nawet w Hollywood. Ten quiz rozwiewa wątpliwości

Mateusz Patyk 13.12.2016
Celebryci
Fotografia: ONS

Lista nazwisk na koniec amerykańskiego filmu może sprawić niemały kłopot lektorowi. Czytając nazwiska niektórych gwiazd, trudno nie ugryźć się w język.

W show-biznesie trzeba być rozpoznawalnym. To podstawa. Jeżeli ktoś ma trudne do wymówienia nazwisko, to już połowa sukcesu.

Nie chodzi bynajmniej o tych, którzy swoje nazwiska zmienili, jak chociażby Borys Michalak, znany lepiej jako Borys Szyc. Przedstawianie polskich piłkarzy za granicą, to również nie lada wyzwanie. Dlatego lepiej przygotować się lepiej niż UEFA komentująca ostatnie Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Polacy jednak nie gęsi i też mają problemy z odmianą. Ziobro i Korwin-Mikke to najlepsze przykłady.

Tak to już jest, że coraz trudniej nadążyć za nowymi twarzami w Hollywood. Niektóre postacie tak szybko osiągają sukces, że nie można się przyzwyczaić do niespotykanego wcześniej imienia lub dziwnego akcentu. Wielu aktorów ma bowiem zagraniczne korzenie lub wychowało się w rodzinie imigrantów. Szkoda, że niektórzy dziennikarze zajmujący się tematyką kulturalną nie mają pojęcia o prawidłowej wymowie oryginalnie brzmiących nazwisk.

A skoro nominacje do Złotych Globów już ogłoszone, to idealna okazja, by przypomnieć sobie o poprawnym przedstawianiu tych celebrytów.

Rozwiąż quiz

Sprawdź, czy potrafisz poprawnie wymawiać nazwiska tych gwiazd showbiznesu

Jake Gyllenhaal
Fotografia: ONS

1. Jak wymówisz nazwisko gwiazdy "Wolnego strzelca" (Jake Gyllenhaal)?

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów