Wyciekła lista żądań amerykańskiego showmana wobec pracowników. Jest absurdalna

Emilia Klima 12.05.2017
Steve Harvey
Fotografia: East News

Steve Harvey bardzo nie lubi, gdy ktokolwiek z pracowników próbuje z nim rozmawiać. Swoje prośby wysłał w absurdalnym memo, które wyciekło do sieci. 

Steve Harvey to amerykański prezenter i gwiazdor telewizyjny, który szerszej publiczności dał się poznać na prowadzonych przez siebie wyborach Miss Universe 2015, podczas których ogłosił złą zwyciężczynię. Na co dzień prowadzi swój talk show w telewizji NBC. Przed startem nowego sezonu show wystosował do swoich pracowników memo, w którym wyjaśnił im, jak mają się zachowywać w jego towarzystwie. Showman zażądał by odzywali się do niego tylko wtedy, kiedy sam ich o to poprosi. Treść maila ujawnił na swoim blogu były pracownik Harveya.

Nie będzie żadnych spotkań w mojej garderobie. Nikt nie ma do niej prawa wstępu bez zaproszenia. Nie otwierajcie drzwi do mojej garderoby. Każdy kto to zrobi, może się spodziewać, że zostanie stamtąd usunięty (tak, naprawdę użył tego słowa - przyp. red.). Mój ochroniarz powstrzyma każdą osobę, która będzie stać pod drzwiami z zamiarem zobaczenia mnie albo porozmawiania ze mną. Zasadzanie się na mnie jest od teraz zabronione. Każde spotkanie musi być wcześniej umówione. 

Garderoba nie jest jedynym miejscem, w którym Steve nie ma ochoty widzieć się ze swoimi pracownikami. Podobnymi zakazami obłożone jest właściwie każde miejsce na planie show. 

Nie nachodźcie mnie, kiedy siedzę w charakteryzatorni, o ile sam was nie poproszę o rozmowę. Zawsze używajcie dzwonka albo pukajcie. Nie czekajcie na mnie w korytarzu. Nienawidzę, gdy ktoś urządza na mnie taką zasadzkę. Proszę umówcie się, jeśli chcecie o czymś porozmawiać. Nie chodźcie ze mną korytarzem. Nie obrażajcie się za tę nową formę współpracy. Robię to dla dobra swojego życia prywatnego i swojej przyjemności z pracy. Dziękuję.

Steve Harvey
Fotografia: Steve Harvey

Steve Harvey nie zamierza przepraszać

Pismo odbiło się szerokim echem w mediach i w internecie. Prowadzący został skrytykowany za sposób w jaki traktuje osoby, które razem z nim pracują na sukces jego programu. Niektórzy zastanawiali się nawet, czy memo jest autentyczne. Potwierdził to sam Harvey, który w rozmowie z portalem ETonline powiedział, że miał na myśli wszystko, co napisał i za nic nie zamierza przepraszać. Wyjaśnił też motywy rozesłania notki.

Za każdym razem, gdy próbowałam przejść ze sceny do garderoby, usiąść w fotelu na make-up, czy zjeść w spokoju lunch, ktoś do mnie podchodził, Kiedyś miałem politykę "chcesz coś załatwić, podchodź", ale ludzie zaczęli za bardzo z tego korzystać i mnie wykorzystywać. Pracownicy zaczęli przyprowadzać swoich znajomych i prosić mnie o zdjęcia i autografy w moim wolnym czasie - poskarżył się.

W dalszej części rozmowy showman przyznał, że może faktycznie treść listu była za ostra, ale nie zamierza za nic przepraszać. Twierdzi, że chciał tylko, by ludzie bardziej szanowali jego prywatność.

Kiedy wychodzisz ze swojego domu, nie życzysz sobie, by ktoś czekał na ciebie przed drzwiami, gdy chcesz przejść do samochodu, nie chcesz, by ktoś cię nagabywał. Każdy pragnie móc swobodnie się przemieszczać. Nie chciałem więcej czuć się jak w więzieniu, siedzieć cały czas w małym pokoju w strachu, że nie uda mi się wyjść zaczerpnąć powietrza bez czyjegoś nagabywania - tłumaczy.

Taka linia obrony zaskakuje, jeśli weźmiemy pod uwagę, że memo nie było skierowane do przypadkowych fanów na ulicy czy paparazzi, a pracowników, którzy mają czelność odezwać się do gwiazdora telewizyjnego w miejscu pracy. Przekonuje was jego tłumaczenie?

Steve Harvey
Fotografia: Steve Harvey
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów