Wybuchł skandal, ponieważ powiedzieli w TV dlaczego warto być z kobietą ze Wschodu

Redakcja 22.03.2017
Kobieta
Fotografia: Pexels

Po emisji programu o kobietach z Europy Wschodniej w mediach rozpętała się prawdziwa burza. 

We włoskiej telewizji państwowej wyemitowano program, w którym rozmawiano o tym, dlaczego Włosi wolą umawiać się na randki z kobietami z Europy Wschodniej. 

W sobotę, na kanale RAI 1 wyemitowano program "Parliamone, sabato", którego tytuł możemy przetłumaczyć "Porozmawiajmy, sobota". Zaproszeni do studia goście dyskutowali o tym, dlaczego włoscy mężczyźni wolą spotykać się z kobietami z innych państw. I nie byłoby w tym nic niestosownego, gdyby nie fakt, że w programie użyto sformułowań jawnie seksistowskich. 

Jak podaje Tvn24bis.pl, w programie przygotowano specjalną grafikę zatytułowaną "Powody, aby wybrać dziewczynę ze Wschodu". Znalazło się na niej sześć punktów mających rozwiać wątpliwości, dlaczego to właśnie kobiety z tej części Europy wydają się być lepszymi partnerkami.

Po pierwsze, stwierdzono, że mimo że są matkami, po porodzie wracają do swojej figury. Po drugie, są zawsze seksowne i nie zakładają ani dresów ani piżam. Po trzecie, wybaczają zdrady. Jako czwarty argument wskazano fakt, że pozwalają swojemu mężczyźnie rządzić. Na piątym miejscu w zestawieniu doceniono to, że są doskonałymi gospodyniami domowymi. Na samym końcu podkreślono, że kobiety z Europy Wschodniej nie marudzą, nie zawłaszczają mężczyzny i nie obrażają się. 

Zestawienie oburzyło wielu Włochów
Fotografia: twitter.com/HamaKitama

Zestawienie oburzyło wielu Włochów 

Spektakularny koniec

Jak podaje Tvn24bis.pl, program odbił się szerokim echem we włoskiej prasie. Według większości komentatorów, to czego dotyczył to skandal i seksizm w czystej postaci. Na tak negatywne komentarze nie mogła nie zareagować telewizja publiczna, w której wyemitowano kontrowersyjny program. Oczywiście, zarówno dyrektor stacji jak i prezes telewizji przeprosili za zaistniałą sytuację. To jednak nie koniec historii. Efekt jest taki, że program zniknął już z anteny. 

I choć autorzy programu skupili się na przedstawieniu zalet, którymi odznaczają się kobiety z tej części Europy, nie ulega wątpliwości, że można było użyć innych, bardziej stosownych słów. Tego rodzaju poglądy i wymagania względem kobiet to powrót do lat 50.

Nic dziwnego, że prezes włoskiej telewizji "występek" określiła jako "surrealistyczną reprezentację Włoch roku 2017" i przyznała, że jako kobieta czuje się w tej sytuacji wyjątkowo zażenowana. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów