Wybrano najseksowniejszą barwę oczu. Badania naukowców nie pozostawiają wątpliwości

Anna Respondek 02.03.2018
Najpiękniejszy kolor oczu
Fotografia: Shutterstock

Osoby z tym kolorem oczu to prawdziwi wybrańcy. Uznawani są za najseksowniejszych na świecie.  

Choć badania naukowe kojarzą nam się z poważnymi kwestiami ratującymi życie, to jednak część badaczy skupia się na zgoła innych aspektach istnienia. Człowiek jest niezgłębioną tajemnicą, dlatego staramy się poznać nie tylko jego fizyczność, ale także psychikę.

Zobacz także: Według naukowców wszyscy mamy ten sam kolor oczu. Jak to możliwe?

Tym razem naukowcy postanowili sprawdzić, jak kolor oczu ma się do seksapilu jego posiadacza. Ich badania nie pozostawiły wątpliwości. Dzięki analizie udało się wybrać najbardziej pociągającą barwę oczu, która sprawia, że jej właściciel uznawany jest za wyjątkowo atrakcyjnego. 

pexels-photo-289225
Fotografia: Pexels

Najseksowniejsza barwa oczu

Badania na temat koloru oczu były prowadzone przez wielu naukowców, którzy zawsze ostatecznie dochodzili do jednej konkluzji. Najnowsza analiza ostatecznie potwierdziła wszystkie wcześniejsze twierdzenia. Niebieskie oczy są najpiękniejsze. 

Bez względu na to, czy niebieskie oczy są zasługą natury, czy kolorowych soczewek, to właśnie ten kolor uważany jest za najpiękniejszy. Nie bez znaczenia może być fakt, że niebieskoocy dominują w hollywoodzkich produkcjach i showbiznesie. Ciemniejsze oczy nie są już tak dobrze postrzegane - można przeczytać na stronie Peimag.com. 

Według naukowców jest tak również ze względu na selekcję naturalną. Niebieskie oczy ma jedynie 7-8 procent populacji, a więc to zdecydowanie niewielki odsetek ludzi żyjących na Ziemi. 

Zobacz także: Co łączy ludzi o niebieskim kolorze oczu. To wyjątkowa cecha

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów