Wybrano "jedenastkę rozczarowań" mundialu. Na liście trzech Polaków

Magdalena Barszczak 01.07.2018
Lewandowski, Fabiański i Krychowiak na mundialu
Fotografia: Andrzej Iwanczuk/REPORTER

"Gazetta dello Sport" podsumowała fazę grupową na mundialu w Rosji. Kto zawiódł najbardziej?

Włochów na mundialu nie ma, ale bacznie obserwują turniej. Dziennik "La Gazzetta dello Sport" podsumował fazę grupową mistrzostw. Kto nie pokazał się z najlepszej strony w Rosji? Na liście "rozczarowań" znalazło się aż trzech Polaków.

Zobacz także: Polacy żegnają się z mundialem. Ich słowa podzieliły kibiców

Polacy w "jedenastce rozczarowań" na mundialu w Rosji

Zdaniem włoskiego dziennika najbardziej zawiodły drużyny Polski oraz Niemiec. Polacy, mimo wygranej z Japonią, nie mogą zaliczyć występu na MŚ do udanych. Niemal żaden z piłkarzy nie zabłysnął na boisku. W niechlubnym zestawieniu znalazło się aż trzech kadrowiczów Adama Nawałki i tyle samo reprezentantów zespołu Joachima Loewa. 

Z ekipy "Biało-Czerwonych" dostało się Robertowi Lewandowskiemu, Grzegorzowi Krychowiakowi i Thiago Cionkowi. Z kolei w drużynie mistrzów świata słabo zaprezentowali się: Mats Hummels, Thomas Mueller i Mesut Oezil.

Według włoskiego dziennika najbardziej zawiedli liderzy.

Robert Lewandowski był niebezpieczny jak mrówka, nie wydawał żadnych poleceń swoim kolegom. Z drugiej strony, znajdował czas, by ich krytykować. W polskiej katastrofie uczestniczył też Grzegorz Krychowiak, który po transferze do PSG może nie wrócić na właściwe tory. Polacy wyglądali jak sparingpartner, będzie ich brakowało równie bardzo jak Panamy - ironizują dziennikarze najpopularniejszego dziennika sportowego we Włoszech.

Kto jeszcze nie zachwycił na mundialu? W bramce Argentyńczyk Willy Caballero, w pomocy z kolei jego kolega z reprezentacji – Javier Mascherano. W "jedenastce rozczarowań" znaleźli się także Gerard Pique, Jimmy Durmaz i Sergej Milinković.

Polscy piłkarze, kadra na mundial 2018
Fotografia: Andrzej Iwanczuk/Reporter

Zobacz także: Lewandowski ma żal do kolegów? Media wypomniały mu kontrowersyjne słowa

Ile zarabiają piłkarze polskiej reprezentacji?

Autor: Magdalena Barszczak

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów