Wspomnieniami na Facebooku podzielił się też Mark Zuckerberg. Ktoś sprawdził, kim są jego bliscy znajomi

Katarzyna Mordalska 15.12.2016
Zuckerberg
Fotografia: www.facebook.com/zuck

Z opcji udostępnienia wspomnień z mijającego roku na Facebooku skorzystał także jego współzałożyciel. Oto lista osób, z którymi utrzymuje bliższe znajomości.

Chcąc nie chcąc, z pewnością każdy, kto posiada konto na Facebooku, zetknął się chociaż raz z udostępnionym przez któregoś ze znajomych filmikiem pełnym wspomnień. Taka animacja zostaje wygenerowana automatycznie dla każdego użytkownika portalu, który tylko wykazuje aktywność na swoim koncie – udostępnia zdjęcia i jest oznaczany na nich w postach znajomych.

Na koniec filmiku, po podziękowaniach, na środku pojawia się charakterystyczny kciuk na niebieskim tle, a wokół, niczym kostki domina, odsłaniają się zdjęcia profilowe najbliższych znajomych. To osoby, z którymi użytkownik w mijającym roku miał najwięcej interakcji zarówno w postaci rozmów, jak i wspólnych oznaczeń i postów. Podsumowanie roku udostępnił na swoim profilu także Mark Zuckerberg. Dziennikarz Businessinsider.com, Alex Heath postanowił sprawdzić, kim są najbliżsi znajomi współzałożyciela i prezesa Facebooka. Oto, co udało mu się ustalić.

Najbliżsi znajomi i współpracownicy Zuckerberga

Zamyślony mężczyzna na niebieskim tle z czerwono-żółto-pomarańczowymi pasami to Dave Morin, który nie pracuje już w Facebooku (od 2010 roku), ale był jednym z pierwszych jego pracowników. Stworzył własną aplikację społecznościową Path. Mężczyzna na zdjęciu po prawej to Yuri Milner – rosyjski inwestor i założyciel portalu internetowego Mail.ru. W znajomych Zuckerberga znalazł się z uwagi na fakt posiadania 1,96% udziałów Facebooka, które kupił w 2009 roku za 200 mln dolarów.

Kolejny mężczyzna (choć ukryty pod strojem Iron Mana) to Elliot Schrage, który w Facebooku pełni funkcję wiceprezesa działu komunikacji, odpowiadając za relacje z rządami państw. Kobieta z kolejnej fotografii to Jessica Lessin, która jest żoną jednego z pierwszych pracowników Facebooka i przyjaciela Zuckerberga, Sama Lessina. Kobieta jest założycielką i nadal stoi na czele serwisu The Information.

David Marcus, czyli mężczyzna w granatowej koszulce z białym znaczkiem, widniejący na kolejnym zdjęciu, to człowiek odpowiedzialny w Facebooku za rozwój aplikacji Messenger. Tuż obok znajduje się Caryn Marooney, będący wiceprezesem ds. relacji z mediami – to on odpowiada za komunikaty prasowe firmy, a tym samym jest bliskim współpracownikiem Zuckerberga. Okrąg zamyka mężczyzna z dziećmi, czyli Brent Tworetzky, który jest mężem siostry Zuckerberga, Randy.

Na pozostałych fotografiach znajdują się głównie inne osoby powiązane lub pracujące w Facebooku, a także żona Marka Zuckerberga, Priscilla Chan (uśmiechnięta kobieta w niebieskiej bluzce nad pierwszym z opisywanych zdjęć). Własny film ze wspomnieniami można wygenerować pod tym adresem: facebook.com/yearinreview2016.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów