Muzykowi urodziła się córka z zespołem Downa. Internauci poruszeni zdjęciem i wyznaniem

Redakcja 11.08.2017
Bartek Królik
Fotografia: www.instagram.com/bartekkrolik/

Fotografia poruszyła internautów, którzy podziwiają muzyka za odwagę. 

Bartek Królik to znany muzyk i współtwórca zespołu Sistars, w którym śpiewały Natalia i Paulina Przybysz. Dziś jest liderem grupy Spoken Love, która została stworzona przez muzyków wspomnianego zespołu i grupy Łąki Łan. Nagrywa również z Agnieszką Chylińską

Królik 7 lipca tego roku po raz drugi został ojcem. Na świat przyszła dziewczynka, której rodzice dali na imię Jagoda. O tym fakcie na Instagramie poinformował muzyk, publikując zdjęcie i dołączając komentarz, w którym zdradził, że jego córka ma zespół Downa. 

Moja córeczka Jagoda. Urodzona 07.07.2017. #bardziej kochani #zespół Downa #t21 #linia prosta #trisomia 21 #21 chromosom. 

"Czeka was ogromna miłość"

Jego wyznanie poruszyło internatów. Chętnie dają temu wyraz w przepełnionych serdecznością komentarzach. 

Gratuluję ślicznej córeczki! Dzieci z zespołem Downa są cudowne, dają tyle miłości na co dzień, odwdzięczają się za serce. Jestem mamą 3-letniej Weroniki z zespołem Downa, to jest słońce w naszym domu i centrum wszechświata.

Łatwo nie będzie, ale poradzicie sobie!

Wniesie dużo radości w wasze życie. Na przekór wszystkiemu. Gratulacje, jest urocza. 

Szacunek za odwagę!

Gratulacje! Być może jeszcze w to nie wierzycie, ale czeka Was ogromna MIŁOŚĆ. Bo nikt tak nie kocha jak dziecko z zespołem Downa. 

Jeden z internautów otwarcie przyznał, że nie dałby rady wychowywać dziecka z zespołem Downa. 

Z dziecka z zespołem Downa wyrośnie dorosły, a to implikuje wiele następstw. Trzeba odwagi, siły, poświęcenia aby podjąć ryzyko opiekowania się takim człowiekiem. Ja bym nie dał rady - napisał internauta.

Na ten szczery komentarz odpowiedział Bartek Królik, który w rozmowie z Wp.pl przyznał, że rozumie stanowisko internauty. 

Rozumiem ten wpis i też myślę, że potrzeba odwagi, siły i poświęcenia, żeby się mierzyć z "odstępstwami od normy", od idealnego i poukładanego życia. Ale dla mnie na tym polega prawdziwe życie, że wychodzi mu się naprzeciw. Na tym polega też prawdziwa miłość. Jest to przeciwieństwo "chowania głowy w piasek" - powiedział Bartek Królik w rozmowie z Wp.pl. 

Jak przyznał, długo przechodził "etap strachu i tzw. żałoby po stracie dziecka pełnosprawnego". Dziś jednak jest już na etapie "akceptacji, zdobywania i poznawania nowego życia"

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów