Wrzucili homoseksualistów do jednego worka z pedofilami i zabójcami. Później zrobili wystawę "Stop dewiacji"

Martyna Kraus 01.09.2016
Wystawa
Fotografia: facebook.com/Nowoczesna-Opoczno

Zgodę na nią wydał sam burmistrz miasta Opoczno, który poinformował o niej na swoim profilu na Facebooku. 

Na należącej do miasta Opoczno działce, na prośbę posła PiS, Fundacja Życie i Rodzina zainstalowała banery głoszące rzekomą szkodliwość homoseksualizmu. Wystawa pod tytułem "Stop dewiacji" tak oburzyła mieszkańców miasta, że po niecałej dobie ktoś postanowił ją ściągnąć. 

Czarne banery ze skandalicznymi hasłami powieszono na rusztowaniach wokół basenu miejskiego, dzięki czemu obejrzeć je mogli przypadkowi przechodnie. Widniały na nich między innymi zdjęcia dzieci, zabawek i balonów, przez co sugerowały one, jakoby homoseksualizm miał związek z pedofilią. Ponadto, czerwono-białe napisy ułożono tak, aby przypominały flagę Polski, dzięki czemu homoseksualizm jawił się jako antypolski. 

Wypisane na banerach hasła informowały o ciężkich i nieuleczalnych chorobach oraz ryzyku, z jakim wiąże się bycie homoseksualistą. Sugerowały także, że homoseksualizm zawsze idzie w parze z pornografią czy seksem grupowym i ma negatywny wpływ na psychikę dzieci i dorosłych. Co więcej, na wystawie homoseksualiści zostali przedstawieni jako osoby nienormalne, których orientacja seksualna jest przestępstwem i przed którymi należy chronić dzieci. 

Wystawa
Fotografia: facebook.com/Nowoczesna-Opoczno

Oburzenie mieszkańców i internautów

O bulwersującej wystawie w mediach społecznościowych jako pierwsza poinformowała Nowoczesna Opoczno. Zdaniem przedstawicieli ugrupowania to, co zaprezentowała fundacja jest niezgodne z Kartą Praw Podstawowych, ponieważ promuje dyskryminację na tle orientacje seksualnej. Do apelu Nowoczesnej przyłączyło się Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjny, które zwróciło się do burmistrza Opoczna o zamknięcie niezgodnej z prawem wystawy. Mieszkańcy Opoczna i Internauci komentując kontrowersyjną wystawę na profilu na Facebooku burmistrza, Rafała Kądziela mówili, że całe przedsięwzięcie to wstyd dla miasta i skandal. 

Dziwię się, że Pan, człowiek wykształcony i światły nie widzi w tym nic złego, dzielącego społeczeństwo miasta, którego jest Pan gospodarzem. Miłość bliźniego, szacunek dla innych ludzi i prawo do prywatności - to są prawa każdego człowieka, które ta beznadziejna wystawa łamie. W sumie nie wiem czy pozdrawiam, bo jestem głęboko zażenowany – napisał Marcin Robert Maź, jeden z internautów. 

Co więcej, internauci wskazywali, że badania oraz dane liczbowe, na które powoływała się na banerach Kaja Godek, organizatorka wydarzenia są nieprawdziwe. Godek cytuje w nich Paula Camerona z Family Research Institute, a przecież już w 1985 roku Amerykańskie Towarzystwo Socjologiczne ogłosiło, że były to źle odczytane dane. Kaja Godek, która jest także zapaloną przeciwniczką przerywania ciąży tłumaczy, że prywatne, popularne media w Polsce starają się sprzedać Polakom homoseksualizm, jako zjawisko pozytywne i całkowicie normalną alternatywę dla tradycyjnego modelu rodziny. Zdaniem organizatorki jest to szkodliwy dla społeczeństwa trend.

Mamy nadzieję, że nasza kampania uświadomi Polakom, że homoseksualizm jest zjawiskiem szkodliwym i niebezpiecznym nie tylko dla aktywnych homoseksualistów, ale także dla całego społeczeństwa – czytamy słowa Godek na oficjalnej stronie internetowej organizacji. 

Wystawa odbyła się za zgodą i przyzwoleniem burmistrza Rafała Kądziela. Jak poinformował on na swoim profilu na Facebooku, grunt pod banery użyczył organizatorom bezpłatnie na okres dwóch tygodni. Zgodę wydał na prośbę Posła na Sejm RP Roberta Telusa oraz Przewodniczącej Rady Powiatu Opoczyńskiego Marii Barbary Chomicz. Mimo wielu sprzeciwów i słownych protestów wystawa nie doczekała się oficjalnego zakończenia lub wcześniejszego zdjęcia.

O godzinie 24.00 po niecałej dobie od wywieszenia banerów, ktoś odciął je od rusztowania. Oburzona organizatorka zapowiada jednak, że nie da się zastraszyć temu aktowi wandalizmu. 

Wystawa
Fotografia: facebook.com/Nowoczesna-Opoczno
Wystawa
Fotografia: facebook.com/Nowoczesna-Opoczno
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów