Kinga Rusin zaliczyła wpadkę w "DD TVN". Pomyliła katastrofę, w której zginęła Anna Jantar

Hanna Skowron 13.05.2019
Kinga Rusin
Fotografia: Artur Zawadzki/REPORTER

Na reakcję Natalii Kukulskiej nie trzeba było długo czekać.

W tym roku mija 39 lat od katastrofy lotniczej samolotu Ił-62, w której zginęła Anna Jantar, matka Natalii Kukulskiej. Piosenkarka dopiero w tym roku po raz pierwszy odwiedziła miejsce tragedii, o czym opowiedziała Kindze Rusin w "Dzień Dobry TVN". Dziennikarka popełniła wtedy niefortunny błąd.

Natalia Kukulska w weekend odwiedziła studio "Dzień Dobry TVN". Rozmowa z prowadzącymi Kingą Rusin i Piotrem Kraśką dotyczyła koncertu „Życia mała garść", który odbędzie się 26 maja na warszawskim Torwarze. Będzie on poświęcony pamięci nieżyjących rodziców wokalistki - Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego. Weźmie w nim udział plejada polskich gwiazd.

Wpadka Kingi Rusin w "Dzień Dobry TVN"

14 marca, w rocznicę katastrofy lotniczej na Okęciu, Natalia Kukulska po raz pierwszy odwiedziła miejsce tragedii. Do tego wydarzenia nawiązała Kinga Rusin. Niestety, nie obyło się bez wpadki. Prezenterka pomyliła katastrofę z 1980 roku z inną, do której doszło 7 lat później w Lesie Kabackim.

Pojechałaś po raz pierwszy od 39 lat na miejsce katastrofy do Lasu Kabackiego i powiedziałaś takie słowa: "Czy jest sens wracać do dramatycznych szczegółów i otwierać ranę? Sensem jest jedynie ocalić od zapomnienia" - zaczęła rozmowę.

Na reakcję Kukulskiej nie trzeba było długo czekać.

Sprostuję tylko, że to nie do Lasu Kabackiego, tylko niedaleko Okęcia. To inne miejsce, inna katastrofa się tam wydarzyła - mówiła w programie.

Zobacz także: Natalia Kukulska składa hołd zmarłym rodzicom. Piękny gest!

Internauci nie zostawili tego bez komentarza. Na profilach "DD TVN" w mediach społecznościowych na dziennikarkę spłynęła lawina krytyki.

Wtopa Rusin i zero przeprosin za pomyłkę? Porażka. 

Chcąc mówić o „wzruszającym hołdzie”, należałoby się do niego przygotować, nie uważają państwo?

Redakcyjną koleżankę postanowił obronić Piotr Kraśko. Udostępnił zdjęcie z innym gościem Magdaleną Adamowicz i przy okazji nawiązał do pomyłki Rusin.

I nam wszystkim życzę, by spełniło się jej marzenie o świecie bez nienawiści, a co do mojej telewizyjnej siostry, Kingi Rusin, każdemu z nas zdarza się pomylić, jej naprawdę wyjątkowo rzadko. Jest jedną z najlepiej przygotowanych do pracy osób, jakie znam - napisał.

A wy co o tym myślicie?

Zobacz także: Wpadka prowadzących w "Pytaniu na śniadanie". Poszło o maturę

Wiele znanych osób ukrywa się pod pseudonimem. Jednym ułatwia to międzynarodową karierę, innym pozwala się wyróżnić. Sprawdź w naszym quizie, jak naprawdę nazywają się znani ludzie!

Freddie Mercury
Rozwiąż quiz

Pseudonimy gwiazd - czy znasz prawdziwe imiona i nazwiska znanych ludzi?

Freddie Mercury

1. Freddie Mercury to światowej klasy muzyk. Czy wiesz jakie jest prawdziwie imię i nazwisko wokalisty zespołu Queen?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów