Wojtek Szczęsny zabrał głos w sprawie koronawirusa! "Nie lekceważcie tego wirusa"

Zuzanna Morska 13.03.2020
Wojciech Szczęsny
Fotografia: Fabrizio Carabelli/IPA/SIPA/SIPA/East News

Piłkarz, który również poddawany jest kwarantannie ze względu na koronawirusa, apeluje do swoich fanów o rozsądek. Pokusił się o bardzo mocne słowa.

Wojciech Szczęsny i inni piłkarze Juventusu zostali objęci kwarantanną. Wszystko dlatego, że ich klubowy kolega Daniele Rugani zaraził się koronawirusem. Środki ostrożności zastosowane wobec piłkarzy, którzy mieli kontakt z zarażonym, mają zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się choroby, na którą w samych Włoszech zmarło już ponad 1 tys. osób.

W związku z trudną sytuacją Szczęsny postanowił zaapelować do swoich fanów. Zamieścił na Instagramie obszerny i wymowny wpis, w którym apeluje o rozwagę.

Wojtek Szczęsny o koronawirusie

Piłkarze Juventusu zostali objęci kwarantanną. Troszczą się o zdrowie swoje i swoich bliskich - wiadomo bowiem, że wirus bardzo łatwo się przenosi, jeśli ma się kontakt z zakażonym.

W związku z dynamiczną sytuacją i coraz większą liczbą zarażonych osób na całym świecie, Szczęsny postanowił zaapelować do swoich fanów o rozsądek. Wcześniej takie same apele wystosowali Lewandowski i Krychowiak.

Wszystko już zostało powiedziane, ale krótkie przypomnienie nie zaszkodzi. Bez względu na to, gdzie jesteście, bądźcie odpowiedzialni. Pamiętajcie, że wasze działania mają wpływ na innych. Nie lekceważcie tego wirusa. Nasze odpowiedzialne zachowanie doprowadzi do ogromnej zmiany na świecie i uratuje życie tysiącom ludzi - napisał na Instagramie.

Przypominamy, że Włochy walczą z wyjątkowo trudną sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Zakażonych jest już tam ponad 15 tys. osób, a 1 tys. osób zmarło. 

Ten projekt robi furorę na całym świecie. I nic dziwnego, tylko spójrzcie na te zdjęcia! Pozują tutaj gwiazdy ze swoimi młodszymi wcieleniami.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów