Wojewódzki w Onet Rano: "Ludzie uprawiają rytualny taniec nienawiści". Kuźniar wbił mu szpilę

Kuba Wojewódzki w czarnej koszuli podczas spotkania ze studentami UJ
Fotografia: Anna Kaczmarz/Dziennik Polski/Polska Press/East News

Kuba Wojewódzki był gościem Jarosława Kuźniara w "Onet Rano". Opowiedział o swojej książce oraz o tym, że nie przejmuje się krytyką ludzi.

W ostatnim programie "Onet Rano", którego prowadzącym jest Jarosław Kuźniar, gościł Kuba Wojewódzki. Dziennikarz opowiadał o swojej autobiografii, która niedawno ujrzała światło dzienne. Podobnie jak w książce, i teraz Wojewódzki opowiedział, co sądzi o ludziach, którzy krytykują go na co dzień. Przyznał, że mało kto rozumie jego poczucie humoru i uważa, że wielu ludzi promuje nienawiść. Właśnie przez to Kuźniar postanowił nieco olać oliwy do ognia i wbił szpilę swojemu gościowi.

Kuba Wojewódzki o krytyce

Wojewódzki opowiedział, że jego książka to przede wszystkim gorzkie refleksje na temat otaczającej go rzeczywistości. Oczywiście autor nawiązał do wielu osób z polskiego show-biznesu, w dużej mierze faktycznie jednak opisuje swoje przemyślenia.

Każdy, kto tę książkę przeczyta i nie będzie się koncentrował tylko - za przeproszeniem - na dupach, to zobaczymy, że tam jest bardzo dużo gorzkich refleksji na temat Polski, ojczyzny, sukcesu. (...) Uważam, że ta książka jest przewodnikiem, jak sobie radzić w świecie, gdzie każdy próbuje z elementu Twojego życia wyciągnąć coś, co będzie rytualnym tańcem nienawiści, niechęci, oceny.

Jarosław Kuźniar w tym momencie pozwolił sobie przypomnieć swojemu gościowi, że to on najczęściej w swoim programie robi to samo.

Mówisz, że ludzie wyrywają fragmenty z Twojego życia i je wykrzywiają, ale Ty czasami robisz to samo.

Kuba Wojewódzki zreflektował się i dodał, że krytyka mu nie przeszkadza. Irytuje go jednak jedna rzecz.

Zrozum, że największą bolączką ludzi, którzy nie szanują swojego umysłu jest to, że rozrywkowy program i rozrywkową autobiografię próbują zamienić na język agresji. To jest rzecz, która nie mieści się w żadnej skali racjonalnej oceny rzeczywistości, którą ja uprawiam. Mam do czynienia z ludźmi, którzy są notorycznymi kretynami.

Kuba Wojewódzki dodał także, że im więcej ma wrogów, tym większa jest oglądalność jego programu. Nie da się ukryć, że dziennikarz od zawsze wychodził z takiego założenia. 

Zobacz także: Wojewódzki o przyjaźni z Anną Przybylską. Nie zabrakło intymnych szczegółów

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku 

Zarabianie na Instagramie jest już zjawiskiem bardzo powszechnym, nie tylko wśród gwiazd. Niektórzy jednak za każdy post zgarniają zawrotne kwoty.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów