Wojtek Szczęsny w poruszającym wpisie o sytuacji we Włoszech. "Mam szczęście, że tu mieszkam"

Wojciech Szczęsny zasmucony przed meczem Juventusu
Fotografia: Alberto Gandolfo/SIPA/SIPA/East News

Wojtek Szczęsny czeka na wyniki testów na obecność koronawirusa. Wraz z innymi piłkarzami Juventusu jest poddany kwarantannie. Wspiera Włochów swoim wpisem.

Koronawirus niesie spustoszenie, zwłaszcza we Włoszech. To właśnie słoneczna Italia stała się epicentrum pandemii w Europie. Już ponad 2,5 tysiąca Włochów zmarło z powodu COVID-19, a zakażonych jest 28 tysięcy obywateli. Piłkarze Juventusu są poddani kwarantannie, w związku z potwierdzonym zakażeniem jednego z nich. Wśród nich znajduje się polski bramkarz, Wojciech Szczęsny, który obecnie czeka na wyniki testu na obecność koronawirusa.

Zobacz także: Marina zmartwiona kwarantanną Wojtka! "Modlimy się, by mógł do nas zdrowy wrócić"

Wojciech Szczęsny zamieścił poruszający wpis o sytuacji we Włoszech

Pomimo trudnej sytuacji Włochów, jak i samego Wojtka, piłkarz wciąż stara się zachować pozytywne myślenie. Opublikował ogromny, poruszający wpis, dotyczący właśnie sytuacji we Włoszech.

Wojtek postanowił swoje przemyślenia zamieścić na Instagramie, publikując tym samym piękne zdjęcia włoskich zabytków. 

Chociaż martwimy się o nasze rodziny i bliskich, modląc się, aby wirus ich nie dotknął, to wciąż zadajemy sobie pytania, jak to się stało i dlaczego. To pytania, na które możemy nigdy nie znaleźć odpowiedzi. Zastanawiamy się również nad przyszłością. Jak wpłynie to na nasze społeczeństwo? Czy wszystko wróci do normy? - zaczął swój wpis piłkarz.

Choć niektórzy Włosi mają obecnie dość życia we własnym kraju, Wojtek przyznał, że jest szczęśliwy, iż udało mu się w nim znaleźć. Nie żałuje tego, że trafił do Juventusu.

Ktoś może uznać się za nieszczęśliwego, że jest teraz we Włoszech, w kraju najbardziej dotkniętym wirusem. Nie zgadzam się z tym. Mam szczęście, że tu jestem. Wiem, że to kraj, który pokona tego wirusa jednością i pasją, z której słyną Włosi - napisał.

Wojtek przyznał także, że solidaryzuje się obecnie z Włochami i chce ich wspierać w tych trudnych chwilach. 

Przyszłe pokolenia dzieci na całym świecie będą uczyć się o niesamowitej historii tego kraju. Poznają piękną sztukę, wyjątkową architekturę, modę, czy pyszne jedzenie. Choć strasznie tęsknię za rodziną i modlę się o ich dobro, z dumą dzielę się tym trudnym momentem z mieszkańcami Włoch - dodał.

Przypomnijmy, że żona Wojtka, Marina Łuczenko-Szczęsna, przebywa obecnie w ich domu w Turynie, wraz z ich synkiem Liamem. To na pewno trudne chwile dla nich wszystkich.

Zobacz także: Polski piłkarz zakażony koronawirusem! Smutną informacją podzielił się na Instagramie

Piłkarze polskiej reprezentacji grają w wielu prestiżowych klubach z całego świata. Nic więc dziwnego, że ich zarobki również są prestiżowe.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów