Wojciech Szczęsny nie ma kontaktu z ojcem od lat. Dlaczego? Maciej Szczęsny opowiedział o ich relacji

Katarzyna Leszczyńska 12.02.2018
Wojciech Szczęsny i Marina oraz Maciej Szczęsny
Fotografia: Fotografie: Instagram/MaRina i EAST NEWS

Maciej Szczęsny był znanym w Polsce bramkarzem. To po nim Wojciech Szczęsny odziedziczył talent. Od lat jednak nie utrzymują kontaktu.

Obecnie nazwisko Szczęsny fanom piłki nożnej kojarzy się przede wszystkim z Wojciechem, bramkarzem polskiej reprezentacji. Jednak nie zawsze tak było. Jego ojciec, Maciej Szczęsny, w latach dziewięćdziesiątych również robił karierę piłkarską. To jedyny zawodnik w Polsce, który zdobył mistrzostwo z czterema różnymi klubami. To właśnie w jego ślady poszedł Wojtek, wybierając karierę bramkarza. Pomiędzy ojcem i synem relacje jednak nie wyglądają najlepiej.

Zobacz także: Marina nie komentuje doniesień o ciąży. Nowe zdjęcie z wakacji wzbudza emocje fanów. "Czy ja widzę brzuszek"? 

Maciej Szczęsny obecnie pasjonuje się fotografią oraz muzyką jazzową. Niedawno odbył się jego wernisaż, poświęcony właśnie temu rodzajowi muzyki. Wśród zwiedzających wystawę na PGE Narodowym znalazło się wielu gości, w tym bliscy Macieja Szczęsnego. Zabrakło jednak jego syna, Wojciecha Szczęsnego.

Mój syn nie utrzymuje ze mną kontaktów, więc nawet nie wiem, czy w ogóle wie, że robię wystawę. A gdyby nawet wiedział, to nie przyszłoby mi do głowy, by psuć mu terminarz, pewnie ma jakąś sesją dla „Gali” lub „VIVY” – powiedział Maciej Szczęsny w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”.

Okazuje się, że relacje pomiędzy oboma bramkarzami nie zawsze układała się niekorzystnie. Zdaniem Macieja Szczęsnego ich kontakty były pomyślne przez 24 lata. 

Rok 2013, była środa wieczór, jak zadzwonił do mnie i zaprosił do Londynu na sobotnie spotkanie w Premier League i wtorkowe w Lidze Mistrzów. Przed tą rozmową przeżyłem dwa tygodnie wielkiego, absurdalnego stresu. Zaproponowałem mu, że wrócę dopiero w czwartek, żebyśmy w środę mieli czas pogadać. Potrzebowałem tego. „Jasne tato, nie ma problemu. Jutro wyślę ci wszystkie szczegóły, numer lotu, napiszę, kto po ciebie przyjedzie na lotnisko”. Rozmawialiśmy przez godzinę. W końcu Wojtek zakończył słowami: „ Przepraszam cię tato, ale dwa dni temu wprowadziła się do mnie Marina, ona wcześnie chodzi spać i cały czas mnie woła, żebym przyszedł. Pogadamy, jak się zobaczymy.” Czekałem na koordynaty, ale już ich nie dostałem. Kamień w wodę – opowiedział Maciej Szczęsny.

W tym roku ojciec Wojciecha Szczęsnego wziął ślub i zaprosił na niego bramkarza. Ten jednak nie pojawił się na uroczystości. Widzieli się wcześniej na ślubie jego brata, Jana. Wówczas również starali się unikać kontaktu. Jak widać, ich relacje naprawdę są napięte.

Wysyłałem do niego maile, smsy, na nic nie odpowiedział. Gdy 24 czerwca żeniłem się z Dośką, to mimo że tak długo się nie odzywał, dostał od nas odręcznie napisane, bardzo długie zaproszenie. Kompletnie je zignorował. Na ślubie Janka, który był kilka dni wcześniej też nie rozmawialiśmy – dodał Szczęsny.

Sam Wojciech Szczęsny rzadko wypowiada się na temat ojca w mediach. Zrobił to raz, za pośrednictwem Facebooka, komentując słowa Macieja Szczęsnego odnośnie trenera Arsenalu, w którym wówczas grał bramkarz polskiej reprezentacji, stając po stronie Wengera a nie ojca. Nie wypowiadał się jednak na temat ich życia prywatnego.

Zobacz także: Lewandowski napisał licencjat o sobie samym. Błaszczykowski pozwolił sobie na szczery komentarz. Mówi też o ich "konflikcie"

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów