Kontrowersyjny wpis Anny Puśleckiej. Twierdzi, że woda z kranu jest rakotwórcza

Anna Puślecka
Fotografia: Instagram/annapuslecka

Anna Puślecka kilka miesięcy temu opublikowała poruszający wpis o swojej walce z nowotworem. Słowa dziennikarki odbiły się echem w mediach, a także wśród polityków. Teraz wzbudziła swoją wypowiedzią spore kontrowersje.

Anna Puślecka toczy nierówną walkę z nowotworem piersi. Dziennikarka i specjalistka modowa znana z "Dzień Dobry TVN" kilka miesięcy temu opublikowała poruszający wpis na Instagramie. Wystosowała list otwarty do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego z prośbą o dostrzeżenie problemu braku refundacji niezbędnych do przeżycia leków. Jej słowa odbiły się wtedy głośnym echem w mediach i doprowadziły do pozytywnych zmian. Teraz jednak komentarz dziennikarki wywołał ogromne kontrowersje.

Anna Puślecka twierdzi, że woda z kranu jest rakotwórcza

Anna Puślecka postanowiła wymienić przyczyny wysokiej zachorowalności na raka piersi.

Śmiertelność z powodu raka piersi we wszystkich krajach UE maleje, w Polsce rośnie! Dlaczego? Powodów jest wiele: brak odpowiedniej profilaktyki, zła diagnostyka, przestarzały sprzęt, stare metody leczenia, brak dostępności (refundacji) do nowoczesnych leków. Wymieniać można bez końca...

Okazuje się, że wśród bardziej znanych czynników, jak palenie papierosów, alkohol i stres, wymieniła również wodę z kranu.

Czy wiesz jakie są najczęstsze czynniki wywołujące raka piersi? 1. Wysoki status społeczno-finansowy (życie w dużych miastach, stres i zanieczyszczenie powietrza) 2. Palenie papierosów zwiększa ryzyko raka piersi. 3. Brak ruchu! 4. Picie alkoholu - UWAGA!!! Nawet picie wina, chociażby tylko pół kieliszka 50ml, ale codziennie, regularnie, podnosi poziom estrogenów i znacznie wpływa na zachorowanie na raka piersi. Lepiej napić się wina raz na jakiś czas, a "dobrze". 5. Picie wody z kranu - tak, tak, niestety... Ostatnio tak promowane wpływa na zachorowanie na raka piersi. 

Dziennikarka wyjaśniła, dlaczego jej zdaniem woda może być szkodliwa dla naszego zdrowia.

Zawiera rakotwórczy fluor i chlor oraz estrogeny (!!!), które wraz z moczem wnikają do wód gruntowych i żadne filtry (ani te miejskie, ani te domowe) nie są w stanie ich wyeliminować. @kingarusin zostaje nam tylko woda oligoceńska lub ta w butelkach ze szkła. Powiecie: drogo. Cóż, nasze zdrowie nie ma ceny.

Wśród dalszych czynników gwiazda wymieniła jedzenie przetworzonej żywności, przyjmowanie antykoncepcji oraz terapię hormonalną, jednak to właśnie woda z kranu wzbudziła ogromne oburzenie internautów.

Tą wodą to mnie pani załatwiła!

Po co siać strach i pisać takie rewelacje w stylu Zięby? Badań nie ma, ALE szwagierka brata ciotecznego mojej siostry mówi i to jest głęboko ukrywany fakt, i spisek? To nieprawda! Kranówka jest bardzo dobrze przebadana i picie jej nie jest groźne. Jedyne co, to zawiera bardzo dużo metali ciężkich i może być po niej niedobrze kobietom po menopauzie. Ale to też zależy od kranówki, nie wszystkie mają takie same ilości minerałów.

Brak źródeł, manipulacja i brak dowodów na poparcie swoich tez. A to o wodzie oligoceńskiej ma sporą szansę na tytuł biologicznej bzdury roku - komentują obserwatorzy Puśleckiej.

Jedna z internautek zapytała dziennikarkę o źródła przytoczonej informacji. Ostatecznie Anna Puślecka nie przytoczyła jednak wyników żadnych badań.

Badań "oficjalnych" nie ma, o tym się nie mówi, ale tak jest - odpowiedziała na prośbę o źródło.

Myślicie, że woda z kranu faktycznie może być rakotwórcza?

Zobacz także: Znana dziennikarka walczy z rakiem. "Żarty się skończyły". Opublikowała odważne zdjęcie

Ile wiesz o mężczyznach? Sprawdź swój wynik, niektóre pytania są naprawdę podchwytliwe!

Młody mężczyzna ubrany jest w czarny golf. Nosi także okulary.
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz mężczyzn? Tylko co 5 osoba zdobywa komplet punktów

Młody mężczyzna ubrany jest w czarny golf. Nosi także okulary.

1. Ile waży przeciętny mężczyzna w Polsce?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów