Wnuczka Elżbiety II wychodzi za mąż. Aż trudno uwierzyć, że królowa zaakceptowała jej wybranka

Katarzyna Leszczyńska 23.01.2018
Królowa Elżbieta II
Fotografia: EAST NEWS

Takiej osoby w rodzinie królewskiej jeszcze nie było.

Podczas gdy cały świat żyje niedawnymi zaręczynami księcia Harry’ego z Meghan Markle, która jest aktorką znaną z serialu „W Garniturach”, okazuje się, że nie są to jedyni członkowie rodziny królewskiej, którzy w najbliższej przyszłości planują ślub. Wnuczka królowej Elżbiety, Eugenia, również zamierza niedługo wyjść za mąż. Jej wybrankiem jest Jack Brookspank i aż trudno uwierzyć, że rodzina zaakceptowała wybór księżniczki.

Zobacz także: Książę Harry i Meghan Markle zdradzili szczegóły zaręczyn. Dość niecodzienne. Aktorka pokazała też pierścionek

Eugenia to córka Andrzeja, księcia Yorku, który jest drugim synem Elżbiety II i księcia Filipa. Choć księżniczka spotyka się z Jackiem Brookspankiem od sześciu lat, trudno uwierzyć, że królowa nie ma nic przeciwko temu związkowi. Jak donoszą zagraniczne media, mężczyzna jest menedżerem nocnego klubu "Mahiki". Oprócz tego przez wiele lat był kelnerem, a obecnie zajmuje się branżą winiarską. Tego typu zainteresowania i zawód do tej pory raczej nie były mile widziane w rodzinie królewskiej. Poniżej księżniczka Eugenia z narzeczonym.

Księżniczka Eugenia z narzeczonym
Fotografia: Instagram/The Royal Family

Elżbieta II wyraziła zgodę na ślub Eugenii 

Być może to związek Harry’ego z aktorką sprawił, że królowa zaczęła inaczej patrzeć na partnerów swoich wnucząt. Okazuje się jednak, że Elżbieta II pobłogosławiła narzeczonych i dała im zgodę na ślub. Pałac Buckingham wydał oficjalne oświadczenie w sprawie zaręczyn księżniczki Yorku Eugenii z Jackiem Brooksbankiem.

Książę i księżna Yorku z radością informują o zaręczynach księżniczki Eugenii z Panem Jackiem Brooksbankiem. Jej książęca mość i Pan Brooksbank zaręczyli się w Nikaragui w tym miesiącu. Ślub odbędzie się jesienią 2018 roku w kaplicy świętego Grzegorza w Windsorze – możemy przeczytać w oświadczeniu.

Trzeba przyznać, że królowa Elżbieta idzie z duchem czasu. Ciekawe, czy Jack łatwo przystosuje się do rodziny królewskiej. Być może, podobnie jak Meghan Markle, będzie musiał zrezygnować z pewnych przyzwyczajeń, które nie przystoją w brytyjskiej monarchii.

Z jakich przyzwyczajeń musi zrezygnować Meghan Markle po ślubie z Harrym? Zobaczcie w naszej galerii. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów