Włodzimierz Szaranowicz żegna się z widzami! Wyjaśnił, skąd ta decyzja

Paulina Ermel 21.03.2019
Włodzimierz Szaranowicz
Fotografia: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Jeden z najpopularniejszych polskich komentatorów sportowych kończy karierę. Włodzimierz Szaranowicz ma poważne problemy zdrowotne.

Nie wyobrażamy sobie sportowych transmisji w telewizji bez głosu Włodzimierza Szaranowicza. Jeden z najbardziej znanych polskich komentatorów sportowych skończył 70 lat. I w jednym z wywiadów przyznał, że musi pożegnać się z widzami.

Włodzimierz Szaranowicz kończy karierę

Włodzimierz Szaranowicz kończy pracę dziennikarską. Komentator sportowy, który pracował w telewizji 40 lat, ma poważne problemy zdrowotne. Zaczęły się one już dawno temu, ale dopiero teraz podjął tę trudną decyzję. "Żegnam się z telewizją i z zawodem" - powiedział w wywiadzie dla TVP Sport i wyznał, że od pewnego czasu nie jest z nim dobrze.

Szaranowicz pierwsze objawy zauważył już 4 lata temu. I choć sygnały pojawiły się już dawno, obserwował swój organizm, ale nie zwalniał tempa.

Nagle zacząłem wolniej kojarzyć, nie znosiłem stresu, uciekałem przed nim. To się nie łączyło z życiem dziennikarskim, które mnie regenerowało, tylko z tym życiem dyrektorskim. (...) To może być genetyczne. Przypominają mi się teraz pewne zachowania mamy, która nie była tego świadoma, a najprawdopodobniej na nią cierpiała. Ja nie chciałbym nikogo obwiniać, bo to zbyt proste.

Już podczas ostatnich nagrań czuł się słabo i nieswojo. Zauważyły to też inne osoby biorące udział w produkcji programu.

Po ostatnim moim występie w studiu kilka osób zwróciło uwagę, że owszem, byli ciekawi moich uwag i tu się nie zawiedli, natomiast później byli zdziwieni tym, że jak już powiedziałem sentencje i puentę, to wyglądało to tak jakbym po prostu zakończył udział w programie.

Włodzimierz Szaranowicz pracował dla TVP od 1977 roku. Wcześniej współpracował z Polskim Radiem. Relacja z zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu w 2018 roku była jego ostatnim wyzwaniem dziennikarskim. Teraz komentator zamierza skupić się na zdrowiu.

Te gwiazdy inspirowały miliony ludzi na całym świecie. Przypominamy 6 ikon światowego kina!

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów