Poruszający gest właścicielki warszawskiej piekarni. "Proszę się częstować i podawać dalej"

Paulina Ermel 17.03.2020
Piekarnia
Fotografia: Shutterstock

Właścicielka klimatycznej piekarni "Cała W Mące" postanowiła pomóc wszystkim tym, którzy tego potrzebują w trakcie dobrowolnej kwarantanny w okresie szalejącego koronawirusa. Zobaczcie, co takiego zrobiła dla mieszkańców Warszawy!

Rozprzestrzeniający się po świecie koronawirus sprawia, że rządy państw podejmują radykalne środki ostrożności, aby ochronić zdrowie i życie obywateli. Zamykane są szkoły, instytucje publiczne, kina, teatry, ale też galerie handlowe.

Pozostały otwarte sklepy spożywcze, drogerie i apteki. Jednak wiele ludzi decyduje się w tym czasie pozostać w domu i uważać na siebie. Na szczęście coraz więcej osób postanawia dobrowolnie pomóc potrzebującym w tym trudnym czasie. Np. mniejsze marki zaczynają szyć darmowe maseczki dla mieszkańców i medyków. Właścicielka jednej z warszawskich piekarni wpadła na równie fajny, pomocny pomysł. Zobaczcie, co wymyśliła!

Właścicielka piekarni wystawiła przed sklep 50 zakwasowych zaczątków

Monika Walecka jest fotografką i posiada własną piekarnię o uroczej nazwie "Cała W Mące". Miejsce to na co dzień oferuje mieszkańcom Warszawy pyszne wypieki. Teraz jednak zostało zamknięte, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Nie oznacza to jednak, że piekarka zapomniała o stałych klientach czy innych potrzebujących osobach. Kobieta wpadła na pomysł, aby przygotować zakwasowe zaczątki, które wystawi przed swój sklep wraz z instrukcją pieczenia chleba. W ten sposób umożliwi chętnym zabranie takiego "ciasta" i zapewni możliwość przygotowania świeżego chleba w domu!

Wystawiłam przed piekarnie 50 zakwasowych zaczątków. Może ktoś będzie miał ochotę upiec chleb w czasach odosobnienia. Proszę się częstować i podawać dalej. Z zachowaniem odpowiedniego dystansu, rzecz jasna - napisała we wpisie na Facebooku i zamieściła zdjęcie apetycznych zaczątków.

Wygląda na to, że jej inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem.

Podobno już poszedł. Następna partia w środę - dodała później.

Naszym zdaniem to genialny pomysł! A wam jak się podoba?

Chcesz poprawić sobie odporność bez konieczności faszerowania się lekami lub suplementami? Zacznij od zdrowego żywienia! Oto przepis na smoothie bowl - czyli prawdziwą bombę witaminową, którą możesz zjeść na śniadanie.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów