Królowa Elżbieta w niebezpieczeństwie! Było włamanie do Pałacu Buckingham

Królowa Elżbieta w kwiecistej sukience w Pałacu Buckingham
Fotografia: TOLGA AKMEN/AFP/East News

Królowa Elżbieta zagrożona! Do Pałacu Buckingham postanowił włamać się tajemniczy 22-latek. Chciał powtórzyć wyczyn Fagana z lat 80-tych?

Niepokojące informacje dobiegły do nas zza granicy. Wczoraj w nocy tajemniczy mężczyzna włamał się na tereny królewskiej posiadłości w Londynie, gdzie przebywała 93-letnia królowa Elżbieta. Mężczyźnie udało się dotrzeć aż do drzwi Pałacu Buckingham. Na szczęście policja szybko zareagowała na całe zdarzenie i mężczyzna nie wdarł się do środka pałacu, w którym przebywała królowa. Tym samym brytyjskiej monarchini nic złego się nie stało.

Zobacz także: Królowa Elżbieta ustąpi z tronu?! Pojawiły się informacje o abdykacji

Włamanie do Pałacu Buckingham

Według doniesień "The Sun" do zdarzenia doszło o 2 w nocy ze środy na czwartek. 22-letni mężczyzna przedarł się przez ochronę do królewskich posiadłości i chciał wejść do Pałacu Buckingham. Zatrzymanie go zajęło policji aż 4 minuty. W tym czasie niczego nieświadoma królowa spała smacznie w swoich komnatach.

Mężczyzna nie był uzbrojony i nikomu nic się nie stało. Wprowadziło to jednak ogromną panikę w rodzinie królewskiej i wśród jej poddanych. Nie jest to bowiem pierwsza tego typu sytuacja.

Jak przypomina Onet, podobne zdarzenie miało miejsce w 1982 roku, kiedy to Michael Fagan włamał się do Pałacu Buckingham i wszedł do sypialni królowej. Moment nieuwagi mundurowych mógłby skończyć się naprawdę groźnie.

Zobacz także: Królowa Elżbieta woli Meghan od Kate? Szokujące doniesienia z Wielkiej Brytanii!

Interesują cię losy brytyjskiej rodziny królewskiej? Sprawdź, jak dużo wiesz na jej temat!

Rodzina Królewska
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz brytyjską rodzinę królewską?

Rodzina Królewska

1. Syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej jest księciem:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów