Czy Polki na co dzień malują się za mocno? Wizażystka o naszych najczęstszych błędach makijażowych

Katarzyna Leszczyńska 24.11.2017
Makijażystka pokazała błędy w makijażu biznesowym
Fotografia: X-NEWS/TVN

Na co warto zwrócić uwagę?

Większość kobiet nie lubi pokazywać się bez makijażu. Nie wszystkie jednak pamiętają o tym, że nie w każdej sytuacji odpowiedni jest ten sam wizaż. Niekiedy ich codzienny makijaż, który stosują do pracy, bardziej przypomina ten, który mógłby się sprawdzić na dyskotece. W „Dzień Dobry TVN” makijażystka Magdalena Pieczonka pokazała, jakie błędy najczęściej popełniamy w przypadku makijażu biznesowego.

Okazuje się, że główny błąd, który popełnia większość kobiet, to źle dobrany podkład. W dużej ilości przypadków jest on za ciemny, przez co nie dość, że nie wyglądamy naturalnie, to jeszcze możemy uzyskać efekt postarzania.

Makijaż biznesowy powinien być świeży, naturalny, lekki, idealny. Nie może być przerysowany – zdradza makijażystka.

Należy pamiętać o tym, żeby nie podkreślać zbyt mocno brwi. Podobnie jest z kreskami na powiekach, które nieodpowiednio zrobione, np. zbyt grube lub za długie, mogą zamykać oko, przez co będziemy wyglądać na zmęczone. Makijażystka pokazała też, w jaki sposób należy używać bronzera. Okazuje się, że wiele kobiet robi to źle, przez co na twarzy powstają plamy. 

Makijażystka pokazuje błędy w makijażu biznesowym
Fotografia: X-NEWS/TVN

Jak wykonać prawidłowy makijaż biznesowy?

Podstawą jest oczywiście podkład. Ten powinien mieć odcień skóry lub odrobinę jaśniejszy. Jeżeli chodzi o brwi, w przypadku makijażu biznesowego wystarczy delikatny cień. Zwłaszcza, jeżeli nasze naturalne brwi są gęste. Kreski nad okiem powinny znajdować się wzdłuż linii brwi i być prawie niewidoczne. Należy je rozetrzeć delikatnymi ruchami, żeby nadać im delikatności. Podobnie jest w kwestii bronzera. Powinien być ładnie roztarty, delikatnym ruchem. Można dodać odrobinę różu, który sprawi, że nasz makijaż będzie odświeżony.

Kolor ust powinien być delikatny. Jeżeli chcemy jednak postawić na mocny kolor pomadki, warto zadbać przede wszystkim o ładny wygląd skóry, ponieważ szminka podkreśla wszystkie nieczystości. Należy pamiętać też o tym, żeby sam makijaż nie był zbyt intensywny, ponieważ wówczas będziemy wyglądać teatralnie. Oto jak powinna wyglądać dobra wersja makijażu biznesowego, w porównaniu z nieudanym wizażem:

Porównanie złego i dobrego makijażu biznesowego
Fotografia: X-NEWS/TVN

Trzeba przyznać, że różnica w przypadku obu makijaży jest diametralna. Choć zostały zastosowane te same kosmetyki, ich odcień sprawił, że modelka wygląda świeżo i na pewno delikatniej. Taki makijaż sprawia też, że wyglądamy młodziej, o czym oczywiście marzy niemal każda kobieta. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów