To on psuje nam wakacje. Wir cykloniczny szaleje nad Polską

Magdalena Barszczak 17.07.2018
wir cykloniczny
Fotografia: EAST NEWS

IMGW wydał ostrzeżenia. Jaka będzie pogoda w najbliższych dniach?

Jeśli planowaliście wakacje w lipcu, nie mamy dla was dobrych wiadomości. Pogoda nad Polską jest wyjątkowo kapryśna. Meteorolodzy ostrzegają przed burzami i ulewami. Co się dzieje z aurą w naszym kraju i kiedy się zmieni?

Zobacz także: 

Druga połowa lipca nie jest satysfakcjonująca pod względem pogody. Praktycznie w całej Polsce obowiązuje alert pogodowy pierwszego stopnia. IMGW wydał ostrzeżenia dla województw: pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, kujawsko-pomorskiego, części mazowieckiego, wielkopolskiego, łódzkiego, śląskiego, części świętokrzyskiego oraz małopolskiego.

W wielu miastach leje, jest pochmurno i zimno. Mieszkańcy miast, gdzie jest ciepło, zmagają się za to z intensywnymi burzami. Niestety, w kolejnych dniach sytuacja się nie zmieni.

Wir cykloniczny nad Polską - jak powstaje?

Za powyższe zjawiska odpowiedzialny jest wir cykloniczny, który właśnie nadciągnął nad nasz kraj znad Ukrainy. Według synoptyków może on psuć nam pogodę do końca lipca, codziennie dosyłając nam chmury z deszczem, grad oraz burze. Jego cyrkulacja obejmie wschodnią część kraju i będzie przesuwała się na zachód, nad Wielkopolskę i Ziemię Lubuską. Tutaj możecie sprawdzić, czy znajdziecie się w zasięgu wiru.

Choć wir cykloniczny przyniesie mokrą pogodę, to nie wpłynie już tak znacząco na temperatury. W całej Polsce będzie ciepło, choć już nie tak upalnie. We wtorek termometry wskażą od 19 stopni Celsjusza na Podhalu do 25 w Bydgoszczy i Toruniu. W środę temperatura będzie oscylować od 16 st. w Zakopanem do 28 st. w Suwałkach. Ciepło powinno być do końca tygodnia.

Zobacz także: Na te polskie plaże nie musisz zabierać kostiumu i kąpielówek. Sprawdź, gdzie spotkasz golasa!

Autor: Magdalena Barszczak

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów