Co najczęściej kupujemy na poprawę humoru? Ani jedzenie, ani ubrania. Wnioski naukowców Was zaskoczą

Katarzyna Leszczyńska 02.10.2017
Po co najczęściej sięgamy w chwili stresu?
Fotografia: pexels.com

Wyniki najnowszych badań są zaskakujące. 

Większość ludzi znajdzie w swojej szafie lub innym zakątku w domu coś, co kupili w chwili stresu lub na poprawę humoru. W kwestii zakupów mistrzyniami są oczywiście kobiety, ale również panowie niejednokrotnie kupili sobie coś, żeby odreagować np. ciężki dzień. Badania przeprowadzone przez Journal of Consumer Research wykazały, że faktycznie ludzie pod wpływem stresu kupują więcej. Zaskakuje natomiast to, po co zazwyczaj wtedy sięgają.

Większość z nas myśli, że w chwili stresu zazwyczaj kupujemy ubrania, buty lub kosmetyki. Nic bardziej mylnego. Jak się okazało, ludzie w kryzysowych momentach zazwyczaj sięgają po środki czystości. Luksusowe przedmioty nie wprawią nas w lepsze samopoczucie. Według naukowców, kupowanie środków czystości wiąże się z chęcią poprawy naszej sytuacji życiowej.

W stresie sięgamy po środki czystości
Fotografia: pexels.com

Porządkowanie życia zaczynamy od domu

Zazwyczaj, porządkując swoje życie, zaczynamy od uporządkowania pokoju lub domu. Dlatego też, chcąc odzyskać równowagę w sytuacji kryzysowej, częściej sięgamy po środki czystości, które kojarzą nam się z rozwiązywaniem problemów. Z całą pewnością jest to o wiele korzystniejsze dla naszych portfeli, niż kolejna para butów, która przez najbliższy rok będzie leżała w szafie nieużywana. 

Porządkowanie życia zaczynamy od porządkowania domu
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów