Wianki nad Wisłą bez fajerwerków. Świadoma troska o środowisko, zwierzęta i mieszkańców stolicy!

Nastazja Bloch 21.06.2019
Wisła
Fotografia: Schutterstock

Zbliża się kolejna edycja Wianków nad Wisłą. Co czeka nas w tym roku? Nie będzie fajerwerków.

W sobotę 22 czerwca po raz kolejny odbędą się Wianki nad Wisłą. To wydarzenie od ponad 20 lat przyciąga tłumy mieszkańców i turystów. Czego możemy spodziewać się w tym roku? Jak zawsze na uczestników czekać będzie wiele atrakcji, jednak z małą zmianą. W trosce o środowisko na zakończenie nie zobaczymy sztucznych ogni.  

Zobacz także: Anna Skura pokazała zdjęcie swojego ciała po ciąży. "Boże, jaką mam tremę!"

Wianki nad Wisłą 2019 – atrakcje

Tegoroczna edycja Wianków nad Wisłą rusza w sobotę 22 czerwca o godzinie 12. W Multimedialnym Parku Fontann, na Podzamczu i nad Wisłą na uczestników czekać będą różne atrakcje. Fani jedzenia znajdą coś dla siebie m.in. jarmark kulinarny, podczas którego swoje umiejętności zaprezentują Mistrzowie Patelni. Miłośnicy sportu będą mogli wziąć udział w regatach i warsztatach żeglarskich.

Jak co roku motywem przewodnim będą symboliczne wianki. Podczas imprezy uczestnicy będą mogli przyłączyć się do plecenia największego Warszawskiego Wianka Świętojańskiego, który wieczorem wrzucony zostanie do rzeki.

Fani muzyki również się nie zawiodą. O godzinie 19:30 na scenie zaśpiewają Kasia Nosowska, Krzysztof Zalewski, L.U.C., Tulia i Nervo.

Wianki nad Wisłą 2019 bez sztucznych ogni

Wianki nad Wisłą to wydarzenie, które zawsze o północy zwieńczone było pokazem sztucznych ogni. W tym roku po raz pierwszy organizatorzy imprezy zdecydowali się odstąpić od tradycji.

Zmieniamy formułę. Do tej pory co roku były fajerwerki, teraz już rezygnujemy. Nie będzie ich przede wszystkim w trosce o środowisko, a także mieszkańców Warszawy i zwierzęta – zarówno domowe, jaki i te wolno żyjące - wyjaśnia Agnieszka Trybulec ze Stołecznej Estrady.

Cieszymy się z takiej decyzji. Pomimo braku sztucznych ogni zakończenie imprezy z pewnością będzie równie emocjonujące, a przy okazji bezpieczne dla otoczenia.

Zobacz także: Kubicka walczy z nieuleczalną chorobą. Pochwaliła się pierwszymi sukcesami

Zobaczcie 10 najlepszych festiwali muzycznych na świecie, o których marzy każdy fan muzyki.  

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów