Wiadomo już co robić, gdy telefon spadnie na tory. Warszawskie metro ma na to prosty sposób

Redakcja 27.02.2017
Metro w Warszawie
Fotografia: East News

Jeśli na tory metra wpadnie nasz ukochany gadżet, nie musimy od razu zalewać się łzami. Łatwo można go odzyskać. 

Warszawskie metro ma prosty sposób na wyciąganie przedmiotów z torów. Jeśli więc na szyny spadnie nam telefon lub jakakolwiek inna rzecz, nie panikujmy. Za pomocą specjalnego chwytaka możemy szybko odzyskać zgubę. 

Kiedy na tory metra upadnie telefon komórkowy lub inna cenna rzecz, reakcje pasażerów mogą być bardzo różne. Są tacy, którzy godzą się ze stratą i nie próbują jej odzyskać, bo doskonale wiedzą, że wyczyn ten mógłby zakończyć się tragicznie. Są jednak i tacy, którzy narażają życie i wskakują na tory licząc na to, że uda im się z nich wydostać zanim nadjedzie pociąg. 

Żeby zminimalizować ryzyko i przekonać pasażerów, że skok na tory to nie najlepszy pomysł, straż ochrony metra jest wyposażona w specjalne chwytaki. Przy ich użyciu można wyciągnąć telefon komórkowy, czy inny cenny gadżet. 

Każda stacja metra w Warszawie wyposażona jest w chwytak, który umożliwia "wyłowienie" przedmiotów leżących na torach metra. Nie prowadzimy statystyk takich interwencji, ale co jakiś czas się one zdarzają. Najczęściej wyciągane są telefony, rękawiczki, parasole - powiedziała rzeczniczka prasowa warszawskiego metra Anna Bartoń, a jej wypowiedź przytacza Noizz.pl. 

Specjalny chwytak
Fotografia: twitter.com/Lukasz_Malin

Specjalny chwytak 

Jeden warunek

Oczywiście, nie każdy przedmiot da się wyciągnąć, a jedynie taki, z którymi poradzą sobie specjalne szczypce. Co więcej, jeśli nasza zguba znajduje się w miejscu położonym w pobliżu trzeciej szyny, jej wyciągnięcie nie jest możliwe. To dodatkowa szyna umieszczona wzdłuż toru kolejowego i znajdująca się pod napięciem. 

Jak widać, jeśli jakimś przedziwnym trafem nasza rzecz wpadnie na szyny, nie musimy panikować ani nawet zalewać się łzami. Nic straconego. Jak się okazuje, stołeczne metro ma nawet patent na nasze roztargnienie.

Na opublikowanym poniżej wideo widać, że czasem zgubą jest po prostu but. W takich sytuacjach użycie chwytaka wydaje się jak najbardziej przydatne. Wracanie do domu bez obuwia nie jest przecież zbyt komfortowe. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów