Wiadomo, dlaczego ludzie usuwają nas z grona znajomych na Facebooku

Redakcja 22.05.2017
Kobieta
Fotografia: Pixabay

Zanim wrzucimy kolejny post, lepiej dobrze to przemyślmy. 

Biuro podróży Sunshine sprawdziło, dlaczego niektórzy usuwają nas z listy znajomych lub ukrywają nasze posty na portalach społecznościowych. 

Może się wydawać, że dla większości internautów jest obojętne ilu znajomych mają na Facebooku. Zdarza się jednak, że czasem kogoś usuwamy. Co ciekawe, najczęstszym powodem nie jest wcale brak kontaktu czy zbytnia aktywność i publikacja nic nie znaczących postów. 

Przedstawiciele firmy Sunshine zapytali ponad 2 tysiące Brytyjczyków, z jakiego powodu usunęli znajomych z listy kontaktów na Facebooku. Wyniki okazały się dość zaskakujące. 

28 procent badanych przyznało, że usunęło znajomych, ponieważ ich poglądy polityczne znacznie różniły się. Pozostałe osoby zrobiły to ze względów osobistych. 24 procent przyznało, że powodem był brak kontaktu, 16 procent podjęło taką decyzję, ponieważ ich drogi rozeszły się, a to sprawiło, że oddalili się od siebie. Z kolei 5 procent badanych stwierdziło, że powodem usunięcia było rozstanie. Aż 10 procent osób usunęło kogoś ze znajomych, bo zdali sobie sprawę, że w rzeczywistości w ogóle nie znają tej osoby - czytamy na portalu Independent.co.uk. 

giphy-downsized (8)

Ukryj, nie usuwaj

W ostatnich latach Facebook przeszedł prawdziwą rewolucję i udostępnił narzędzia, dzięki którym nie musimy już usuwać danej osoby ze znajomych. Aby nie widzieć udostępnianych przez nią postów i zdjęć, wystarczy ją "ukryć". To praktyka ciesząca się coraz większą popularnością.

Jak podaje Independent.co.uk, głównym powodem, dla którego ktoś zdecydował się "ukryć" kogoś, ale nie usunąć ze znajomych, była zazdrość (w 88 procent przypadków). Aż 21 procent osób przyznało, że ukrywa posty osób, które na przykład chwalą się swoimi wakacjami. 19 procent robi to w przypadku tych, którzy rozpowszechniają posty dotyczące osób nieznanych, ubogich, które na przykład potrzebują pomocy. Z kolei 10 procent badanych "blokuje" tych, którzy lubią dzielić się osobistymi szczegółami ze swojego życia. 

Próżność także nie jest mile widziana. Aż 15 procent badanych przyznało, że ukrywają osoby, które publikują zbyt dużo selfie. Wszystko wskazuje więc na to, że przed publikacją kolejnego postu, lepiej zastanowić się dwa razy. Inaczej szybko może okazać się, że nie ma nikogo, kogo interesowałoby nasze życie.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów