Wielki sukces Polki. Stworzyła grę, która już stała się hitem na miarę światową

Anna Respondek 05.12.2018
Who's she?
Fotografia: Youtube/The Best Of Kickstarter

Polka na produkcję gry zebrała już ponad 300 tysięcy dolarów. 

Dzięki różnym stronom crowdfundingowym ludzie z całego świata mogą opowiedzieć szerszej publiczności o swoich zaskakujących pomysłach i dzięki zbiórce pieniędzy spełnić swoje marzenie. Tak też postąpiła pewna Polka, która postanowiła stworzyć grę Who's she?. Cała zabawa polega na poznawaniu znanych kobiet z całego świata i zgadywaniu kim były. Jak przyznaje Zuzanna Kozerska-Girard, pomysłodawczyni projektu, zależało jej na tym, aby pokazać wszystkim dziewczynkom, że również mogą wiele osiągnąć w życiu zawodowym i że w historii świata pojawiło się wiele kobiet, które miały wpływ na politykę, naukę czy kulturę. 

Sukces gry Who's she? stworzonej przez Polkę

Projekt Zuzanny Kozerskiej-Girard pokazuje, że feminizm od dawna przestał być tematem niszowym, na który nie warto wykładać pieniędzy. Polka na popularnej amerykańskiej stronie Kickstarter postanowiła zaprezentować swój pomysł. Celem zbiórki było niecałe 17 tysięcy, jednak gra tak bardzo spodobała się ludziom z całego świata, że już uzbierano ponad 300 tysięcy dolarów.

Jak przyznaje pomysłodawczyni, przede wszystkim chodzi o to, aby małe dziewczynki wiedziały, że mogą zostać kim tylko chcą. W rozmowie z dziennikarzami portalu Onet.pl Kozarska-Girard wyjawiła, że odzywają się do niej ludzie z całego świata, którzy za darmo chcą tłumaczyć grę na inne języki.

Wczoraj dostałam wiadomość od kobiety z Tajwanu, która zaoferowała, że może za darmo przetłumaczyć grę na chiński, bo musi zafunkcjonować na ich rynku - przyznała.

O co dokładnie chodzi w zabawie i jakie jest jej przesłanie? Okazuje się, że wszystko zaczęło się od córeczki pomysłodawczyni.

Kiedy urodziłam moją starszą córkę zaczęłam słyszeć od wielu ludzi komentarze na temat jej wyglądu. Zaczęło się już kiedy była całkiem malutka. Zawsze ktoś mówił, jak ona piękna, jaka ładna. Miałam wrażenie, że rozmowa i dyskusja na ten temat z każdym po kolei nie ma sensu. Jako że siedzę już trochę w projektowaniu, chciałam wprowadzić coś, co pomoże też innym rodzicom pokazanie dziewczynkom, że to, jak wyglądają, wcale nie jest ważne. Chciałam obrócić popularną grę "Zgadnij kto to" w jej przeciwieństwo. Nie skupiać się na wyglądzie postaci, ale na tym jaki mają charakter, co osiągnęły, ich motywacjach. Byłam też w tamtym momencie wypalona swoim pierwszym projektem, czyli grawerowanym wałkami i potrzebowałam czegoś z większym przesłaniem - wyjaśniła.

Ludzie z całego świata kontaktują się z Kozarską-Girard, ponieważ chcą zamówić grę i dodać do niej kolejne postaci ważne dla ich kraju. 

Małżeństwo z Nowej Zelandii zamówiło wersję z Kate Sheppard, czyli jedną z pierwszych sufrażystek z tego kraju, który był jednym z najważniejszych miejsc walki o prawa kobiet. Kontaktowała się też ze mną grupa studentów, która chciałaby dodać swoją panią profesor i dać jej tą grę w prezencie - powiedziała.

Chcielibyście w coś takiego zagrać? ;)

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Polak potrafi i przekonaliśmy się o tym niejednokrotnie. Zdjęcia ginących kultur tego podróżnika wprawiają w zachwyt i niedowierzanie:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów